
Előpataki látkép
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook
Borsos, 45 ezer lejes bírsággal sújtotta a Kovászna Megyei Környezetőrség a bölöni és előpataki önkormányzatokat a területükön levő szeméthalmok, illegális lerakatok miatt.
2024. szeptember 25., 22:182024. szeptember 25., 22:18
2024. szeptember 26., 10:142024. szeptember 26., 10:14
Az ellenőrök Előpatak térségében rengeteg helyen találtak a természetben nagy mennyiségű háztartási hulladékot, de építkezési törmeléket is.
Bölöni Polgármesteri Hivatala a Bölönpatakon tapasztalt hasonló állapotokért kapta a tetemes büntetést – idén már nem először.
Bölönben, a természetbe kiszórt szemét
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook
Bölön már lépett ez irányban, Előpatak pedig még a fizetési határidőn belül van, tudtuk meg Lucian Cîndeatól, a Kovászna Megyei Környezetőrség főfelügyelőjétől.
Ezenkívül természetesen a helyzet rendezését, vagyis a hulladék összetakarítását is elrendelték az ellenőrök. Ha ezt nem teszi meg a községvezetés, a büntetés összege 50–100 ezer lejig is terjedhet.
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook
Ha meg is történik a területek megtisztítása, a helybéli közösségek kevésbé normatisztelő magatartása miatt hamarosan újra szembenézhetnek e problémákkal az említett községek elöljárói.
–summázta felvetésünkre a Kovászna Megyei Környezetőrség vezetője.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!