
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A sepsiszentgyörgyi kórházban 35 koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált beteget kezelnek, négy esetben felmerül a fertőzés gyanúja – tájékoztatott szerdán a kórház vezetősége.
2021. szeptember 29., 19:162021. szeptember 29., 19:16
A COVID-fertőző osztályon 29 beteg van, kiskorú nincs közöttük, mindannyiuk állapota súlyos, és ketten kapták meg az oltást. Intenzív terápiás ellátásra hat fertőzött szorul, az állapotuk kritikus, de nincsenek intubálva. Közülük senki nem kapta meg a vakcinát.
Az elmúlt héten 18 koronavírus-fertőzéssel kezelt beteg hagyta el a kórházat, ebben az időszakban hat koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset történt, az elhunytak életkora 63 és 81 év között volt.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint a megyében az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 1,28.
A legtöbb aktív eset, 155 Sepsiszentgyörgyön van, ahol a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 2,43 ezrelék.
Háromszéken huszonnégy településen van hivatalosan nyilvántartott koronavírus-fertőzött.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
szóljon hozzá!