
Képünk illusztráció
Fotó: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Kovászna város önkormányzata a szeptemberi városnapok alkalmával szervezett ünnepségen 800 lejes prémiummal jutalmazza azokat a házaspárokat, akik 50, 60, 65 vagy 70 éves házassági évfordulójukat ünneplik meg idén.
2024. május 27., 15:252024. május 27., 15:25
Amint az önkormányzatnak a közösségi hálón közzétett bejegyzéséből kiderül, Kovászna városának polgármesteri hivatala a Szociális Ellátási Igazgatóságon keresztül folyósított juttatással is kifejezi, hogy értékeli a stabil párkapcsolatot és felméri ennek jelentőségét a közösség életében.
Hogy ennek még nagyobb nyomatékot adjon, az önkormányzat arra is figyelmet fordít, hogy külön-külön is bemutassa a házaspárokat. Ezért felkéri őket, hogy amennyiben ezzel egyetértenek,
A pénzjutalomban – és oklevélben – azok a házasfelek részesülhetnek, akik legalább 25 éve helybéli lakosok, és nincs tartozásuk a város felé.
Az érintett házaspárok augusztus 15-ig jelentkezhetnek a szociális támogatási igazgatóságon.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
A fejlesztési minisztérium honlapján kedd este közzétett törvénytervezet szerint 2026-ban a központi közigazgatásban a 2025-ös szinthez képest tíz százalékkal csökkennek – az alapbérek érintése nélkül – a személyi jellegű kiadások.
Jelenleg két helyszínen működnek a felvonók Kovászna megyében: Sugásfürdőn és Nagypatakon. Noha síelésre alkalmas terep még lenne a térségben, a hóhiány és a költségek miatt a pályák nem üzemelnek. Mutatjuk a háromszéki sípálya-körképet.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
szóljon hozzá!