
Megizzasztják szerelőiket, de fokozatosak újak váltják fel a most szolgáló „kék buszokat”
Fotó: Beliczay László
Meggyűlik velük a szerelők baja, de az apróbb problémáktól eltekintve megfelelnek a rendeltetésüknek a nemrég üzembe helyezett kék buszok Székelyudvarhelyen – az alkatrésznek küldött negyedik buszról már a legtöbb elemet leszerelték. Jó hír viszont, hogy a tervek szerint a napokban megérkezik a városba az első új busz, amit legfeljebb két héten belül üzembe is helyeznek.
2022. október 11., 11:382022. október 11., 11:38
Hol a fék, hol az elektronika romlik el a nemrég üzembe helyezett – de amúgy használt – kék buszokon – nyilatkozta lapunknak Hadnagy Gábor, a székelyudvarhelyi Urbana Rt. igazgatója, aki szerint
Az igazgató elmondta, hogy mindent megtesznek azért, hogy a buszok működjenek, de nincsenek könnyű helyzetben a szerelők, hiszen
A buszokat üzemeltető vállalat igazgatója szerint az alkatrésznek küldött negyedik buszról a legtöbb elemet már felhasználták a javításokhoz. Többek között átszereltek már fékrendszert, légpárnát és kereket is, sőt olyan alkatrészre is szükség volt, amit már felhasználtak előzőleg, így mást kellett rendelni belőle.
Fotó: Beliczay László
Arra a kérdésünkre, hogy az alkatrészek beszerzése ilyen esetben mennyire költséges, Hadnagy azt felelte, hogy
A rosszak mellett jó hírt is megosztott lapunkkal az Urbana igazgatója: a tervek szerint kedden hozzák el az első új buszt a felelős bukaresti vállalattól. Elmondása szerint
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hadnagy szerint ha minden a tervek szerint halad, a busz megérkezésétől számítva legfeljebb két hét alatt üzembe is helyezhetik.
Az új buszok menetrend szerinti üzemeltetése után a mostani kék buszok tartalékba kerülnek, így probléma esetén azok üzembe helyezésével ki tudják küszöbölni az esetleges fennakadásokat.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!