
A jó ötletért taps, mosoly és pénz is jár: Bíró Ervin Lóránd önkormányzati képviselő nyújtja át a díjat Kiss Éva-Gabriellána, a Köz. csapat tagjának
Fotó: Erdély Bálint Előd
Januárban hirdette meg az SZKA és a Bizalomtőke Alap az Ötletfonó című versenyt, amelynek célja közösségi projekt finanszírozása egy „élhetőbb, környezettudatosabb, családbarátabb Székelyudvarhelyért”. A verseny záróeseménye, a 48 órás döntő vasárnap zárult, ekkor derült ki, melyik csapat nyerte a megvalósításhoz felajánlott 50 ezer lejt.
2022. április 04., 14:162022. április 04., 14:16
Az Ötletfonóra összesen 13 ötlet érkezett, ezek közül a hétvégén a Harghita Business Centerben szervezett háromnapos véghajrá idejére hét maradt. A terveket pénteken rövid, kétperces toborzó beszédek során mutatták be, majd még aznap három, egyenként hétfős munkacsoport alakult ki: az Életrevalók, a Fel/Ügyel/Ők és a Köz. neveket viselő csapatok egy alkotótér, egy gyerekfelügyeleti központ, illetve egy közösségi tér kialakítását tűzték ki célul.
A vasárnapi döntőn Lázár László, az Ötletfonó szakmai partnereként bekapcsolódó Homoród–Küküllő LEADER Egyesület vezetője elmondta, sok munkára és jó együttműködésre volt szükség ahhoz, hogy az ötletekből konkrét projektek jöhessenek létre. Ebben a csapatokat az általa vezetett egyesület erre a célra kiképzett 14 mentora segítette.
Kézműves foglalkozásoknak teret adó tervvel érkezett a döntőre az Életrevalók csapata: olyan közösségi tér létrehozására pályáztak, ahol délutáni foglalkozásként, szakmai felügyelettel rajzot, festészetet, fazekasságot, vagy epoxigyanta-alkotások készítését, építészetet tanulhatnak az iskolás korúak. A Fel/Ügyel/Ők egy gyermekfelügyeleti központ létrehozását tervezték 3–10 éves korúaknak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Köz. csapata egy összetett közösségi központ tervét mutatta be, ahol a kisgyermekes anyukáknak is volna lehetőségük nyugodt környezetben lenni gyermekükkel, valamint kisdiákok, tinédzserek is tudnának tanulni, szabadidős tevékenységeket végezni. Ebben a központban alkalmanként előadásokat, koncerteket is szerveznének, ugyanakkor az előző két projektben ismertetett célok megvalósítására is alkalmas volna. Erre a célra a Művelődési Ház alatti Siculus-t nézték ki, elsősorban a park közelsége miatt, mivel így lehetőség lenne néhány tevékenységet a szabadban is gyakorolni.
Amint ezt benyújtják, az SZKA kidolgozza a támogatási struktúrát, tudtuk meg Jakab Bernadett-től, az SZKA sajtóreferensétől. Ez azt jelenti, hogy ekkor dől majd el, hány részletben, milyen tételekben folyósítják a támogatást. Amennyiben az első fázist követően azt tapasztalják, hogy nem a megfelelő ütemben haladnak a megvalósítással, a fennmaradó összeget a két másik csapat között osztják szét – tette hozzá a sajtószóvivő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Bizalomtőke Alapnak jelenleg 14 egyéni, rendszeres adományozója van, ők havonta az önkormányzati képviselői díj kétharmadának megfelelő összeggel járulnak hozzá az alaphoz – közölte lapunkkal Godra Zsolt, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezetője. A támogatási alapot az SZKA kezeli; az Ötletfonó pályázati összegét, valamint a rendezvénysorozat költségeinek felét ebből tudták fedezni.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!