
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elindulása óta egyre többen csatlakoznak a lábbuszprogramhoz Székelyudvarhelyen. Míg az első napokban csak kisebb csoportok gyűltek össze a megállókban, a második héten már hosszú menetoszlopok, egyes napokon valóságos karavánok alakultak ki az iskolák felé vezető járdaszakaszokon.
2021. október 18., 15:422021. október 18., 15:42
2021. október 18., 16:282021. október 18., 16:28
Két hete indult el Székelyudvarhelyen is a lábbuszprogram, és rövid időn belül rendkívül népszerű lett. A Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal által sepsiszentgyörgyi minta alapján indított kezdeményezés lényege elsősorban az, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az erre a célra kijelölt lábbuszmegállókban hétköznap reggel 7 óra 15 perckor találkoznak, majd a lábbuszvezető önkéntes vezényletével 7.30-kor elindulnak, és a kijelölt útvonalakon haladva sorra végigjárják az iskolákat.
Amint Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, jelenleg öt lábbuszmegálló van a városban, amelyeket tematizált zászlók jelölnek:
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ez utóbbi megállót a tábor-negyedi Horizont üzlet elől költöztették át a Szászok táborában, Csalókán lakók visszajelzései alapján, akiknek ez inkább útba esik. „Jó döntésnek bizonyult, hiszen míg az első héten stabilan négy gyerek várt a korábbi helyszínen, a költözés után számuk folyamatosan nőtt” – mondta Zörgő Noémi. Hozzátette, a Bethlen-negyedi városrészből gyűl össze a legtöbb utas, „ezt a járatot már a gyerekek is csuklósbusznak nevezik”. Legérzékletesebben talán a számok beszélnek a program népszerűségéről:
– tette hozzá a sajtóreferens.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Lábbuszvezető lehet bárki, aki vállalja a gyerekek felügyeletét, vigyáz a biztonságos közlekedésre. Első héten a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház alkalmazottai „sofőrködtek” a helyi rendőrök segítségével, valamint velük tartott a polgármester, az alpolgármester, a városmenedzser és más városházi alkalmazottak is – sorolta Zörgő Noémi.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A harmadik héten a városi könyvtár és az Udvarhely Néptáncműhely tagjai a vezetők, rajtuk kívül olyan önkéntesek is vannak, akik egyénileg jelentkeztek.
Továbbiak csatlakozását várják a polgármesteri hivatalban személyesen vagy telefonon, de a hivatal online felületeinek bármelyikén is jelezni lehet a csatlakozási szándékot – mondta Zörgő Noémi.
A lábbuszutasok egy kis utaskártyát is kapnak, amelyre minden utazásnál beragaszthatnak egy talpmintás matricát. A leghűségesebb utasok, akik mind az öt tappancsot összegyűjtik az adott héten, jutalmat kapnak. Az első héten ingyenes 3D-mozi vetítést kaptak a városi könyvtárban, a második héten korcsolyapálya-belépő járt a napi rendszerességgel lábbuszozóknak – jelezte a sajtóreferens.
Szórakoztató és egyben nevelő hatású: a lábbusz-program igazi közösségi élményt nyújt a kisiskolásoknak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
1 hozzászólás