
Kelemen Tibor
Fotó: Bíró Blanka
Botrányba torkollt a sepsiszentgyörgyi általános állásbörze: megrohamozták azok a szociális segélyből élők, akik nem munkát, hanem csak igazolást, vagyis „pecsételni” szerettek volna.
2017. április 08., 12:012017. április 08., 12:01
2017. április 08., 12:032017. április 08., 12:03
Kelemen Tibor, a Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója elmondta, 657 céget kerestek meg, ezek közül 43 jelent meg a pénteki börzén, és összesen 564 állást kínáltak.
Ennél kevesebb, mindössze 528 munkanélküli jelent meg, és mint kiderült, közülük
ezáltal megtartva a szociális segélyt.
Az állástalanok megrohamozták a Vadász utcai Kisstadiont, a börze helyszínét, és nagyon meglepődtek, amikor kiderült, hogy valóban lenne számukra munka. Kelemen Tibor elmondta, egy nadrággyár a festőműhelyébe egy házaspárt is alkalmazott volna, hogy két jövedelemmel pótolhassák az elveszett állami segélyt, de az ajánlatot nem fogadták el.
– mondta Kelemen Tibor.
Az igazgató ugyanakkor rámutatott, a cégek nem találtak szakképzett munkaerőt, még olyan ágazatokban sem, amilyen téren Sepsiszentgyörgyön van szakképzés, például a faiparban. A brassói közszállítási vállalat sofőröket keresett, ám hiába.
A börzén mindössze hét személyt alkalmaztak, és 182 állástalant hívtak be interjúra.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
szóljon hozzá!