
Fotó: Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt Facebook-oldal
Idén az eddigi évekhez képest több és jobb állapotban lévő adományokat gyűjtött a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt az Ajándékot termő fa elnevezésű akciójával. A szegényebb sorban élők karácsonyát szebbé tévő gyűjtést szombaton tartották Gyergyószentmiklóson.
2021. november 29., 10:582021. november 29., 10:58
Az ünnepek közeledtével a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt idén sem hagyja magára a szociálisan hátrányos helyzetben lévő családokat. Az előző évekhez hasonlóan szombaton is Gyergyószentmiklós három forgalmasabb pontján gyűjtötték az adományokat az Ajándékot termő fa akció során.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt Facebook-oldal
A város központi parkjában a Vöröskeresztesek ajándékot termő fája alá új vagy újszerű állapotban lévő tárgyakat vártak, játékokat, tanszereket, ugyanakkor tisztálkodási eszközöket is. A Művelődési Központ előtti téren, valamint a Bucsin negyedi bevásárlóközpont mellett is voltak gyűjtőpontok, itt is fogadták az önkéntesek az adományokat.
– fogalmazott Dénes Anita szervező.
Aki szombati akción nem tudott részt venni, de szívesen ajándékozna, az a gyergyószentmiklósi vöröskereszt önkénteseit keresse, akár a közösségi oldalukon. Az adományok kiosztására december folyamán kerül majd sor.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt Facebook-oldal
„Először fertőtlenítjük a csomagokat, majd kategorizáljuk őket, és az évek óta meglévő listák szerint, valamint a polgármesteri hivatalok szociális osztályainak adataival frissítve alakul ki a rászorulók névsora, akikhez majd karácsony közeledtével csomagot viszünk, természetesen nem és kor szerint csomagolva az adományokat” – hangsúlyozta a szervező.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
szóljon hozzá!