
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Már második alkalommal tartott üveggyűjtési akciót idén a Tega Rt. köztisztasági vállalat Sepsiszentgyörgyön, és ezúttal közel 40 tonna üveget gyűjtöttek össze.
2019. október 15., 20:012019. október 15., 20:01
Míg tavasszal 35 tonna üveget, addig a hétvégén 40 tonnát adtak le a sepsiszentgyörgyiek, üdítős- és befőttesüvegeket is, de a legtöbb alkoholos üveg volt.
– tájékoztat a vállalat vezetősége. Máthé László, a TEGA vezetője elmondta, „kellemesen meglepett, hogy mintegy 4,5 tonnával több üveg gyűlt most össze mint tavasszal, ami egyértelműen azt jelzi, hogy van igény az ilyen akciókra. Nekünk azért éri meg, mert ilyen módon közel 40 tonnával kevesebb hulladék kerül lerakóba, ezt az üveget újra fogják hasznosítani”. Az igazgató szerint a következő hasonló gyűjtést a jövő év első negyedében szervezik meg.
Bővíti a lebomló, vagyis komposztálható anyagok begyűjtését a köztisztasági vállalat. Korábban a város Szemerja nevű negyedében vitték el külön a lebomló hulladékot. Máthé László elmondta, első lépésben heti két alkalommal elszállították a biohulladékot, majd külön gyűjtőedényeket helyeztek ki, végül ahol süllyesztett konténer van, az egyiket csak erre a célra használják. A sepsiszentgyörgyi magánházak esetében jól működik a lebomló anyagok gyűjtése, a kihívást a tömbházak jelentik, hiszen ezeknél korábban még lehetőség sem volt a biohulladék külön válogatására.
Azok a tömbházlakók, akik szétválogatják a biohulladékot, a vállalattól ingyen vödröt kapnak, illetve a szelektív csomagolóanyagoknak egy szatyrot. Lebomló hulladéknak számít minden szerves anyag: a konyhai hulladék, ételmaradék, növények, zöldségek, gyümölcsök. Az a cél, hogy jövőre ne 10-20 lejjel dráguljon a szolgáltatás, hanem csak annyival, amennyi az infláció, a dráguló üzemanyag és a béremelések miatt elkerülhetetlen – részletezte a szelektálás hátterét az igazgató.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!