
Elhagyott és kihasználatlan területeket parkosítanak Baróton. Az új zöldövezetek növelik az életminőséget az egykori bányavárosban.
2019. március 20., 19:052019. március 20., 19:05
Az erdővidéki város a Regionális Operatív Programban vesz részt, a héten nyolcmillió lejes finanszírozási szerződést írt alá Lázár-Kiss barna polgármester és Simion Crețu, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatója. Az önkormányzat kétszázalékos önrésszel járul hozzá a projekthez.
A terv szerint
5800 négyzetméternyi terültet parkosítanak;
sétányokat alakítanak ki, játszóteret, szökőkutat építenek;
felújítják a Keserű Mózes utcát;
érintőképernyős infópontot létesítenek;
térfigyelőrendszert üzemelnek be.
Az egykori bányavárosban a beruházás környezetvédelmi szempontból is hasznos, a szabadidős és kulturális tevékenységek szervezésére alkalmas helyszínt jelent, és növeli a térség turisztikai vonzerejét – mondta Simion Crețu. Az új zöldövezetek növelik az életminőséget a városban, szögezte le Lázár-Kiss barna polgármester. A kivitelezést a tervek szerint 2021 elején fejezik be.
A kormány elfogadta a közigazgatási reformról és a gazdaságélénkítésről szóló sürgősségi rendeleteket – jelentette be kedden este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A hódgátak miatti árvízveszély, az útmenti parkolás gondja, valamint a Kútpatak utca elhanyagoltsága került többek között terítékre a kedd esti lakossági fórumon, amelyet a zsögödi városrész lakói számára szervezett a csíkszeredai városvezetés.
Románia továbbra is minden szükséges támogatást megad Ukrajnának - közölte kedden Nicușor Dan államfő, miután részt vett a tettre készek koalíciójának ülésén.
A kormány a kedd esti rendkívüli ülésén fogadja el a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló sürgősségi rendeleteket.
A képviselőház és a szenátus március 10-én 13 órától együttes ülést tart, amelyen megválasztják az új ombudsmant, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) vezetőségének több tagját és a Számvevőszék egyik tanácsosát.
Az Országos Erdőőrség 2025 decemberében 3560 köbméter illegálisan kitermelt faanyagot foglalt le, az okozott kárt mintegy kétmillió lejre becsülik – tájékoztatott kedden a Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Megnyílt az a kijárat Csíkszeredában, amely az Erőss Zsolt Aréna parkolóját tehermentesíti és a tervek szerint az ottani forgalmat is gördülékenyebbé teszi.
Az ukrajnai háború ötödik évébe lépve az ukrán gyermekek több mint egyharmada, csaknem 2,6 millióan továbbra is menekültként élnek - közölte kedden az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
A kiskereskedelmi láncok saját márkás termékeinek arányát legfeljebb 20 százalékban korlátozná, azonos termékkategórián belül pedig egységes árrést vezetne be Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
szóljon hozzá!