
Sepsiszentgyörgy után Csíkszeredába utazott a miniszter
Fotó: Pinti Attila
Felmérik a kórházak és ezen belül az intenzív terápiás osztályok kapacitását, felkészülve arra, hogy szeptemberben gyorsulhat a koronavírus közösségi terjedése, és növekedhet a napi esetszám – mondta el Sepsiszentgyörgyön Nelu Tătaru. Az egészségügyi miniszter László Attilával, a szenátus egészségügyi bizottságának elnökével látogatta meg a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházat pénteken, majd a sajtónak nyilatkozott.
2020. augusztus 28., 14:372020. augusztus 28., 14:37
2020. augusztus 28., 15:402020. augusztus 28., 15:40
Kifejtette, szeptemberben több tényező okozhatja a koronavírus közösségi terjedésének a gyorsulását, a napi esetszámok növekedését, hiszen megkezdődik a tanév, ugyanakkor keddtől nyitnak a vendéglátó egységek beltéri egységei, a színházak, a filmszínházak.
– hangsúlyozta a miniszter. Tanulmányok készültek, hogy a napi esetszám mintegy öt százaléka kerül az intenzív terápiára, ha tíz napon keresztül a napi esetszám nem haladja meg az 1500-at, mintegy 600 intenzív terápiás ágyra van szükség országos szinten.
A gyerekkórházak kapacitását is felmérik, arra készülve, hogy az iskolakezdés után több kiskorú megfertőződhet koronavírussal. Hozzátette,
Az egészségügyi rendszer még tud alkalmazkodni a helyzethez, moduláris egységekkel, az ágyszámok növelésével, de ne feszegessük a határokat, ne terheljük le az egészségügyi rendszert, mondta a miniszter. Értékelte a sepsiszentgyörgyi kórházban dolgozók munkáját, mint mondta a szakemberek országszerte helyt állnak, de sokan nem tartják be az óvintézkedéseket, ezzel arra kényszerítik az egészségügyben dolgozókat, hogy még nagyobb erőfeszítéseket tegyenek.
Újságírói kérdésre kifejtette, inkább azokban a megyékben nagyobb az esetszám, ahol élénk a gazdasági tevékenység, akár a megyén kívülről ingáznak, vagy ahol a turizmus miatt fordulnak meg többen.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, a járvány kitörésének elején voltak gondok, de sikerült úrrá lenni a helyzeten, Kovászna megyében ezer lakosra számítva alacsonyabb az esetszám, mint sok szomszédos megyében, például Brassó, Bákó, Vrancea vagy Buzău megyékben. Mindez olyan körülmények között, hogy Kovászna megyén naponta mintegy 15 ezer gépkocsi halad át Brassó irányából Buzău felé, ami napi legalább 50 ezer átutazót jelent, tette hozzá a közgyűlés elnöke.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
1 hozzászólás