
Keddtől két hétig köztereken mindenhol kötelező a maszkviselés, a sepsiszentgyörgyi tanintézetek áttérnek a vörös forgatókönyvre, kizárólag online zajlik az oktatás.
2020. október 19., 14:212020. október 19., 14:21
2020. október 19., 15:162020. október 19., 15:16
A Ro-Alert vészjelző rendszeren keresztül hétfőn délben két nyelven- románul és magyarul- értesítették minderről a lakosságot. Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere hétfőn sajtótájékoztatón elmondta:
A Kovászna megyei prefektúrán tartott egyeztetésen az elöljáró arra kérte a rendfenntartókat, az első napokban ne bírságoljanak, csak figyelmeztessék a sepsiszentgyörgyieket a szabályok betartására. A szigorítás két hétre érvényes, „rajtunk múlik, hogy mi történik azután” – mondta az elöljáró.
Ez minél hamarabb meg kell történjen, hiszen országszerte egyre több településen lép érvénybe a vörös forgatókönyv – hívta fel a figyelmet a polgármester.
Antal Árpád szeptember végén fertőződött meg koronavírussal, a sajtótájékoztatón személyes tapasztalatait is megosztotta.
– mondta a polgármester. Arra kérte a fiatalokat, akik nehezen tudják elfogadni a szigorításokat, hogy gondoljanak a szüleikre, nagyszüleikre. „Sok az összeesküvés-elmélet, én nem rendelkezem elég információval, hogy megítéljem a hatósági döntések arányosak-e a betegség súlyosságával, de meg kell találnunk a módját, hogy együtt éljünk a vírussal.
– mondta Antal Árpád.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!