Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hétfőn egyetlen koronavírus-fertőzöttet sem jelentettek Háromszékről, mivel vasárnap nem végeznek teszteket. A prefektúra tájékoztatása szerint 176 aktív esetet tartanak nyilván. A megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,77 ezrelék, Sepsiszentgyörgyön pedig 0,92 ezrelék.
2021. május 17., 21:132021. május 17., 21:13
A Kovászna megyei tanfelügyelőség szerint, ha a sepsiszentgyörgyi mutató kedden sem emelkedik egy fölé, a háromszéki megyeszékhelyen is minden tanuló visszaülhet szerdán az iskolapadba.
Kovászna megyében csak Sepsibükszádon van 4 ezrelék felett az incidencia, Kézdialmáson 3 ezrelék felett, míg Mikóújfaluban, Illyefalván, Zabolán és Rétyen 1,5 ezrelék feletti, de nem haladja meg a 3-at. Tíz településen a hétfői adatok szerint egyetlen koronavírus-fertőzöttet sem tartanak nyilván.
A hatóságok két bírságot róttak ki összesen ezer lej értékben, a járványügyi előírások megszegése miatt. A Kovászna megyei oltásközpontokban 57 285 személyt immunizáltak.
Letette a hivatali esküt vasárnap reggel az alkotmánybíróság három új bírája, Mihai Busuioc, Asztalos Csaba és Dacian Cosmin Drago
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
szóljon hozzá!