
Fotó: Pinti Attila
Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
2024. november 26., 15:552024. november 26., 15:55
Sepsiszentgyörgy önkormányzata 2013-ban indította el a de minimis támogatási programot, melynek kedvezményezettjei a városban bejegyzett székhellyel (vagy munkaponttal) rendelkező cégek lehetnek, bizonyos feltételekkel.
Talán éppen ez a feltételrendszer magyarázza – hiszen az igénylési folyamat viszonylag egyszerű – hogy
A pályázati útmutató szerint ugyanis a visszakapott összeget a cégek
vállalkozásaik fejlesztésére, reklámozására,
ingatlanjaik modernizálására,
tanulmányokra,
minőségi tanúsítványokra,
digitalizálásra, honlapokra,
vagy alkalmazottaik fizetésére és hasonló célokra költhetik.
Edler András, a Kereskedelmi Kamara elnöke is tud olyan cégről, amelyik csak nemrég szerzett tudomást a de minimis pályázatról
Fotó: Tuchiluș Alex
A visszatérítendő összeg nagyságát ugyanakkor szintén több tényező befolyásolja:
Edler András, a de minimis (csekély összegű támogatás) pályázatot menedzselő Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, idén hogy a kéréseket összesítve szükségesnek látták azt kérni az önkormányzattól, hogy növelje meg a 2024-2027-es többéves program keretösszegét, illetve az egy évre leosztott összeget 1 600 000 lejről 1 900 000 lejre. Erre azért volt szükség, mert
Számszerűleg egyik évről a másikra nincs nagy különbség a pályázó cégek között, tavaly 118 tett le finanszírozási kérést, idén 123 vállalkozás óhajt élni a de minimis támogatással, de ez a szám még mindig kevesebb mint fele a Sepsiszentgyörgyön ingatlannal rendelkező cégeknek.
„Antal Árpád polgármesternek volt egy ígérete, mely szerint egy támogatásra jogosult cég sem marad a pénze nélkül” – mondta Edler András, így a városi tanács november 28-án tartott ülésének napirendjén szereplő határozattervezet szerint vélhetőleg a Kereskedelmi Kamara – illetve az igénylő vállalkozások – meg is kapják az aktualizált összeget.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
1 hozzászólás