Júniusban kétnapos döntőn mérik össze tudásukat az 5letből jövő! vetélkedő csapatai az 1+1 millió forintos fődíjért. A verseny nem csupán áthidalta a világjárvány okozta nehézségeket, hanem története során eddig egyedülálló módon 23 csapat teljesítette az első fordulót, köztük a sepsiszentgyörgyi THAB csapata.
2021. május 30., 15:322021. május 30., 15:32
Három országból 37 csapat részvételével indult el az AIPA Kft. és a budapesti Moha Ház által szervezett 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedő ötödik évada – tájékoztatott Szalai Anna, az AIPA Kft. ügyvezetője.
Idén a döntő egy kétnapos, tréningekkel, programokkal teli rendezvény lesz, amelynek helyszíne a kecskeméti Four Points by Sheraton Kecskemét Hotel és Konferenciaközpont. A döntőbe jutott öt csapat: Jackpot – Szombathely, Délvidéki Srácok – Szabadka, Trois cent soixante croissant – Budapest, THAB – Sepsiszentgyörgy és Fenotípus – Kecskemét.
Az első fordulót legeredményesebben teljesítő öt csapat idén online show keretein belül mutathatja be céges ötletét a vállalkozókból, gazdasági, marketing- és kreatív szakemberekből álló szakmai zsűri előtt, hogy a legjobb végül elvigye az 1+1 millió forintos fődíjat.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
szóljon hozzá!