
Antal Árpád polgármester. Archív
Fotó: Beliczay László
Sepsiszentgyörgy önkormányzata már a tanév elején átutalt a helyi tanintézetek számlájára összesen 812 ezer lejt, az összeget több mint 10 ezer diákra számoltak ki. A városvezetés ezzel a támogatással váltja ki, hogy az iskolák, óvodák ne gyűjtsenek pénzt a szülőktől a különböző oktatáshoz kapcsolódó tevékenységekre.
2022. szeptember 29., 18:032022. szeptember 29., 18:03
2022. szeptember 29., 18:122022. szeptember 29., 18:12
Antal Árpád polgármester a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, arról értesült, vannak olyan tanintézetek, ahol mégis próbálkoznak, és gyűjtik a szülőktől az osztálypénzt, az is előfordult, hogy rosszul értelmezték az önkormányzattól kapott pénz rendeltetését, és vécépapírra, tisztítószerekre akarták költeni az összeget.
a városháza a tanév elején átutalt 812 ezer lejt, hogy ne a szülők zsebéből vegyék ki azt – mutatott rá a polgármester.
Felidézte, hogy már tavaly az országban egyedüli önkormányzatként elindították a programot, ami szerint
További elvárás, hogy ezt a pénzt ne fordítsák a tanintézet fenntartására, mert azokat a költségeket amúgy is az önkormányzat fedezi.
A polgármester ugyanakkor cáfolta azokat a pedagógusok és szülők által is terjesztett híreszteléseket, hogy az energiaspórlás miatt bevezetik a távoktatást, vagy arra fogják kérni a diákokat, öltözzenek melegen, mert nem tudják megfelelően fűteni a termeket.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
szóljon hozzá!