Hirdetés
Hirdetés

Sepsiszentgyörgy mellett épülhet meg az ország legnagyobb szórakoztató parkja

Az eredeti helyszínről, egy kiemelt ökológiai értéket képviselő fás legelőről annak idején környezetvédelmi aktivisták és további kétezer polgár tiltakozása miatt mondtak le a kezdeményezők •  Fotó: Toró Attila/Facebook

Az eredeti helyszínről, egy kiemelt ökológiai értéket képviselő fás legelőről annak idején környezetvédelmi aktivisták és további kétezer polgár tiltakozása miatt mondtak le a kezdeményezők

Fotó: Toró Attila/Facebook

Miután 2019-ben a sepsiszentgyörgyi környezetvédők megvétózták a város közelébe, a Sugásfürdő felé vezető út mellé megálmodott családi kalandpark tervét, a befektetőcsoport új helyszínt talált a létesítménynek. Úgy tűnik, jövőben nekilátnak az ország legnagyobb szórakoztató parkja megépítéséhez – az eredetileg tervezettnél háromszor nagyobb területen.

Bodor Tünde

2023. július 17., 11:032023. július 17., 11:03

2023. július 17., 11:252023. július 17., 11:25

Sepsiszentgyörgytől négy kilométerre, az Előpatak felé vezető út mentén, egy 37 hektáros területen fog megépülni a létesítmény, mely nyári és téli szórakoztatásra egyaránt alkalmas lesz.

Egyedi koncepció alapján, 6 millió eurós befektetéssel révén valósul meg, a munkálatoknak a következő évben fognak neki, és a tervek szerint 2025-ben a szórakoztató park már fogadhatja látogatóit.

Jelenleg a területrendezési terv kidolgozása van folyamatban – közölte Adrian Apostu, a HCR Kft. társtulajdonosa. Ez a cég a barcarozsnyói dinópark megrendelője és működtetője is.

Az eredetileg 13 hektárosra tervezett családi kalandpark a sepsiszentgyörgyi önkormányzat által is támogatva, részben a Honvéd-kúthoz közeli erdőben, részben egy fás legelőn épült volna meg. Utóbbi kiemelt természeti értéknek minősül az öreg tölgyfák és más védett növények jelenléte miatt, egyébként pedig a városlakók kedvelt piknikezőhelye, ezért 2019 őszén mintegy kétezer lakos beadványban tiltakozott a várható „környezetrombolás” ellen.

Hirdetés

A környezetvédők, természetbarátok fellépése sikerrel járt, a kezdeményezők lemondtak erről a helyszínről, és a Szemerja-Görgő Közbirtokosság területén, a napelem-park közelében azonosítottak egy megfelelő parcellát, melyet 25 évre béreltek volna. Sok idő eltelt a telekviszonyok rendezésével, ráadásul ez Natura 2000-res madárvédelmi terület – ez is oka lehetett annak, hogy végül a befektetők új megoldást találtak:

az Előpatak felé vezető út mentén, az 5-ös kilométernél lévő panzió mögött magánszemélyektől vásároltak meg 45 hektárnyi erdőt még a koronavírus-járvány idején

– tudtuk meg Csákány László közbirtokossági elnöktől.

Bár Apostu nem pontosította, valószínűleg itt fog megépülni az országos rekordot megcélzó szórakoztató park, és azért pont itt, mert „vélhetően a terület magántulajdon jellege megkönnyíti egy-két akadály elhárítását” – mondta a Székelyhonnak Csákány László. Ez ügyben kerestük Sárkány Árpádot, a Nemzeti Vadászati és Vadvédelmi Tanács alelnökét, az Abies Hunting Kft. igazgatóját, aki szintén tulajdonosa a HCR Kft-nek, de egyelőre nem értük el.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 03., szerda

Ügyvivő munkaügyi miniszter: a közalkalmazotti bértörvény tervezete nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól

Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.

Ügyvivő munkaügyi miniszter: a közalkalmazotti bértörvény tervezete nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Kisajátítás előzi meg a Régigyár utca korszerűsítését Gyergyószentmiklóson

Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.

Kisajátítás előzi meg a Régigyár utca korszerűsítését Gyergyószentmiklóson
2026. június 03., szerda

Az Európai Bizottság jelentése szerint Románia kielégítően teljesítette kötelezettségvállalásait

Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.

Az Európai Bizottság jelentése szerint Románia kielégítően teljesítette kötelezettségvállalásait
2026. június 03., szerda

Brassópojánára is visszajárt egy medve – kilőtték

Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.

Brassópojánára is visszajárt egy medve – kilőtték
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Senki nem sérült meg a székelyudvarhelyi vonatbalesetben

A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.

Senki nem sérült meg a székelyudvarhelyi vonatbalesetben
2026. június 03., szerda

Ha a képviselőház jóváhagyja, év végéig maradhat az ársapka az alapélelmiszereken

Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.

Ha a képviselőház jóváhagyja, év végéig maradhat az ársapka az alapélelmiszereken
2026. június 03., szerda

Többen is összeverekedtek Marosvásárhely központjában, bűnügyi eljárás lett a vége

Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.

Többen is összeverekedtek Marosvásárhely központjában, bűnügyi eljárás lett a vége
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Szexuális bántalmazási ügyben tartottak házkutatásokat egy román népdalénekesnél

Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.

Szexuális bántalmazási ügyben tartottak házkutatásokat egy román népdalénekesnél
2026. június 03., szerda

Teherautót sodort el a vonat Székelyudvarhelyen

Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.

Teherautót sodort el a vonat Székelyudvarhelyen
2026. június 03., szerda

Forrong az egészségügy és a szociális ellátórendszer

A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.

Forrong az egészségügy és a szociális ellátórendszer
Hirdetés