
A szervezők szerint a Sepsi Aréna kiváló helyszíne a könyvvásárnak
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Egy dolog biztos: idén is látványosra tervezik a SepsiBook könyvvásárt és kortárs irodalmi fesztivált; igaz, az eseményre a tavalyihoz képest kevesebb pénz áll rendelkezésre. Ez azonban nem fog meglátszani az eseményen – állítják a szervezők.
2023. március 30., 17:462023. március 30., 17:46
A sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár olvasótermében a 2. SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál szervezőcsapata részéről Szonda Szabolcs, a SepsiBook programigazgatója, Hollanda Andrea, a gyerek- és ifjúsági programok felelőse és Gombos Zoltán, a SepsiBook fesztiválkoordinátora a május 25. és 28. között megrendezendő könyves nagyrendezvény részleteiből nyújtott ízelítőt csütörtökön.
Gombos Zoltán fesztiválkoordinátorként a tényekre, számokra támaszkodva mondott el néhány újdonságot. A rendezvény idén szerényebb költségvetéssel rendelkezik, mint tavaly, a helyi önkormányzat 500 ezer lejjel, a megyei tanács 130 ezer lejjel támogatja, de ez nem fog érződni annak színvonalán, ennek az első bizonyítéka, hogy
Szonda Szabolcs, Hollanda Andrea és Gombos Zoltán
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Nem a helyszínt nőtte ki, hisz maradt a jól bevált helyén, a Sepsi Arénában, hanem a jelenlevő kiadók számát illetően nőtt, számuk meghaladja a harmincat; két román kiadó is lesz, ugyanakkor
„December óta azon dolgozunk, hogy a tavalyi, Lapozz élményt! jelmondathoz igazodva megadjuk azt, amit nehéz lemérni és számszerűsíteni: az élményt, hogy a SepsiBook egy jó találkozási hely minden korosztály számára, találkozás szerzőkkel, könyvekkel, kiadókkal és olvasókkal” – emelte ki Szonda Szabolcs, a Bod Péter Megyei Könyvtár igazgatója, a SepsiBook programfelelőse.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Míg tavaly a kisgyerekes családokra fókuszált jobban a fesztiválprogram, idén a kamaszkorban lévő gyerekeket és a tinédzsereket akarják bevonzani, hangzott el a sajtótájékoztatón. A tavalyi tapasztaltakból okulva, idén nagyobbra építik a gyerekeknek szánt teret, de még ezen túl külön helyszín lesz berendezve a tinédzsereknek is. A tervek szerint
itt lesz többek között a könyvtári kölcsönzőlisták első helyét uraló Berg Judit írónő a kicsiknek, kamaszoknak és felnőtteknek szóló könyveivel,
továbbá Szabó Róbert Csaba az Újratöltés című, ún. gamer-regényével,
illetve Szirmay Ágnes a Titkok árnyékában és a Szerelemre castingolva tiniregényeivel.
És sok más ismert szerző, mint Kertész Erzsi, Harcos Bálint, Dóka Péter, Kiss Noémi, ki-ki az új könyvével.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Szonda Szabolcs jelezte, két olyan képviselője jön a kortárs magyar költészetnek, akik meghatározók munkájukban, nemcsak a nemzedéküknek, hanem a fiatalabbaknak is; Parti Nagy Lajos és Kemény István költőkről van szó. A programigazgató kitért arra is,
Akiket biztosan tudunk, hogy itt lesznek: Visky András a Kitelepítés című nagysikerű regényével; tíz év után visszatér Varró Dániel is két zenés-irodalmi előadással és könyvekkel; László Noémi a Napsugár és Szivárvány folyóiratok képviseletében, de ezúttal prózaíróként is bemutatkozik a Keljfeljancsi – mesék hívőknek és hitetleneknek című könyvével egyetemben. A román szerzők nagyágyúja idén Bogdan Suceavă író lesz, aki egyenesen Amerikából érkezik.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Az erdélyi, háromszéki költők két antológiával mutatkoznak be, az egyik az Erdélyi szép szó évente megjelenő válogatás az előző év legjobb irodalmi munkáiból, ennek bemutatásakor háromszéki szerzők olvasnak fel, de
amely Egyed Emese szerkesztésében a 17. századtól a napjainkig mutatja be a háromszéki szerzőket.
„A tavalyi aggályaink, hogy vajon be tudjuk-e lakni a teret, kijönnek-e az Arénához az emberek, alkalmas-e ez a helyszín egy könyvvásárra, mind eloszlottak, bebizonyosodott, hogy a Sepsi Aréna kiváló helyszín, a könyvvásár első kiadására 130 meghívott érkezett 80 programponttal, a négy nap alatt pedig mintegy hétezren látogattak ki a rendezvényre” – összegzett Gombos.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!