Hirdetés
Hirdetés

Sepsi Tabakó – Erdély legújabb városi fesztiválja

•  Fotó: Bíró Blanka

Fotó: Bíró Blanka

Három „műszakos” sepsiszentgyörgyi rendezvény kerül fel az erdélyi fesztiválpalettára: a Sepsi Tabakón délelőtt interaktív közös tanulás, délután külföldi és helyi előadókkal élőzene lesz, este és éjszaka pedig elektronikus és digitális zenére bulizhatnak a fiatalok.

Bíró Blanka

2022. június 14., 17:082022. június 14., 17:08

A szeptember 1 és 3 között sorra kerülő fesztivállal az immár önkormányzati tulajdonba került egykori Dohánygyár épületét is újrapozicionálják.

A keddi, beharangozó sajtótájékoztatón Vargha Fruzsina a város alpolgármestere kifejtette, a 2021-es ifjúsági konzultáció során is megfogalmazódott, hogy a szabadidő eltöltésére alkalmas tereket kellene bővíteni, ennek az igénynek a nyomán döntötték el, hogy VIBE fesztivál, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az önkormányzat együttműködésében

egy új ifjúsági fesztivál jöjjön létre, amely kilép a hagyományos keretekből, a koncertek, a buli mellett a közös tanulásra, gondolkodásra is teret biztosít az egykori dohánygyár épületeiben és udvarán.

Antal Árpád polgármester megfogalmazása szerint a fiatalok több alkalommal jelezték, hogy tereket szeretnének, mert jelenleg többnyire házibulikba kényszerülnek.

Idézet
Amikor a dohánygyár épületét megvásároltuk, megígértük, hogy itt az ifjúság annyi teret kap, amennyit be tud tölteni

– tette hozzá. A polgármestert a Mathias Corvinus Collegium esztergomi fesztiválja inspirálta, hasonlót álmodott Sepsiszentgyörgyre is.

Hirdetés

Talpas Botond, a Mathias Corvinus Collegium Erdélyi tevékenységéért felelős igazgatója elmondta: a tartalmat biztosítják a fesztivál programkavalkádjában, ennek helyi művészek, projektek, zenészek is részei lehetnek.

A tervezett előadások, beszélgetések témája azt járja körbe, miként tud versenyképes lenni egy fiatal 5-10 év múlva, úgy hogy közben merítkezik a hagyományokból, megfelel egy globális piacnak is.

Az MCC szervezeti feladata, hogy a programból kikerülő tehetséges fiatalok találják meg számításaikat a közösségeikben, legyenek vezetők, vállalkozók.

Tanévindításra jó beszélgetések alakulhatnak ki, a zenei fellépők becsalogatják a fiatalokat, és saját kortársaikkal tudják megvitatni az aktuális kérdéseket

– részletezte Talpas.

Rés Konrád Gergely, a VIBE fesztiváligazgatója arról beszélt, hogy a minőségi fesztiválok azt bizonyítják,

Erdélyben is „menő” élni, elérnek azokhoz a fiatalokhoz is, akik különben nem vesznek részt a közösségi élet szervezésében.

A Vibe jó minta erre Marosvásárhelyen, a szórakoztatás és a szakmai programok mellett a közösségi élményre fektetik a hangsúlyt. A Vibe segíti a zenei programok, a technikai részletek lebonyolítását, de a helyi ötleteket is bevonja.

A fesztiválon többek között fellépnek az Anna&the Barbies, a Punnany Massif, Carson Coma, Margaret Island, ByeAlex és a Slepp, Irie Maffia, Azahriah, Alee, Konyha, Ricsárdgír, 3AD, Alee, Brains, BSW, Hősök, sZempöl Brass Edition.

Early bird napi jegy és három napos bérlet már elérhető, az árazást úgy alakítják, hogy megérje mind a három napon részt venni, mind a három műszakban. A sajtótájékoztatón beélesítették a fesztivál honlapját is.

 

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 30., csütörtök

A fiatalok körében továbbra is magas a munkanélküliség

Márciusban 6,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint februárban – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).

A fiatalok körében továbbra is magas a munkanélküliség
Hirdetés
2026. április 30., csütörtök

Ekkora lesz idén a mezőgazdasági és állattenyésztési támogatások keretösszege

Jóváhagyta a kormány szerda esti ülésén a növénytermesztőknek és állattenyésztőknek járó átmeneti támogatások (ANT) keretösszegeiről szóló határozatot – közölte Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, ügyvivő mezőgazdasági miniszter.

Ekkora lesz idén a mezőgazdasági és állattenyésztési támogatások keretösszege
2026. április 30., csütörtök

22 prefektus és 36 alprefektus mondott le a kormányátalakítás nyomán

Elfogadta szerdai ülésén a kormány a 22 prefektus és 36 alprefektus tisztségből való felmentéséről szóló határozatokat – közölte Ioana Dogioiu kormányszóvivő. Az érintett prefektusok és alprefektusok lemondtak a tisztségükről.

22 prefektus és 36 alprefektus mondott le a kormányátalakítás nyomán
2026. április 30., csütörtök

Csökkentik a kórházi ágyak számát Romániában a következő években

A következő három évben több lépésben mintegy 14 ezerrel tervezik csökkenteni a kórházi ágyak számát. Az erről szóló határozatot szerdai ülésén fogadta el a kormány.

Csökkentik a kórházi ágyak számát Romániában a következő években
Hirdetés
2026. április 29., szerda

RMDSZ-es javaslat: csökkenne a gyermekpénz, de iskolalátogatás esetén összességében többet kapnának a családok

Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.

RMDSZ-es javaslat: csökkenne a gyermekpénz, de iskolalátogatás esetén összességében többet kapnának a családok
2026. április 29., szerda

Máris átlépte a pszichológiai küszöböt a lejjel szemben az euró

A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.

Máris átlépte a pszichológiai küszöböt a lejjel szemben az euró
2026. április 29., szerda

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források Magyarországra

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források Magyarországra
Hirdetés
2026. április 29., szerda

Betilthatják a mobilokat az iskolákban – a szenátus rábólintott a tervezetre

Első házként elfogadta szerdán a szenátus azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a középiskolák számára, hogy igazgatótanácsi döntéssel betiltsák a mobiltelefonok használatát az iskolában.

Betilthatják a mobilokat az iskolákban – a szenátus rábólintott a tervezetre
2026. április 29., szerda

Dán kiskereskedelmi üzletlánc lép be a román piacra

Belép a román piacra a Normal dán kiskereskedelmi vállalat – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál információ alapján.

Dán kiskereskedelmi üzletlánc lép be a román piacra
2026. április 29., szerda

Megkapta az utolsó döfést a Novák-törvény

Az alkotmánybíróság szerdai döntése szerint sérti az alkotmányt az a törvénytervezet, amely szerint a romániai kluboknak a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük a 2026–2027-es szezontól.

Megkapta az utolsó döfést a Novák-törvény
Hirdetés