
• Forrás: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Egy térfigyelő kamera felvételét közzétéve kéri a sepsiszentgyörgyi rendőrség a lakosságot, hogy segítsenek azonosítani két lopással gyanúsított személyt.
2022. november 24., 14:162022. november 24., 14:16
2022. november 24., 18:232022. november 24., 18:23
A sepsiszentgyörgyi rendőrkapitányság bűnügyi nyomozói már több napja vizsgálódnak a lopási ügyben, de még nem sikerült azonosítani a gyanúsítottakat.
Közleményük szerint november 15-én egy nő a sepsiszentgyörgyi Sugás áruház külső részén felszerelt bankautomatából akart készpénzt felvenni, de miután a tranzakció befejeződött és a kártyáját elvette, az összeget az automatában felejtve távozott. Néhány percen belül, a kamerák tanúsága szerint
A rövid hajú nő a tett elkövetésekor rózsaszín dzsekit, piros nadrágot és sötét színű cipőt viselt. A férfi sötét színű kalapban, piros dzsekiben, kék nadrágban és csíkos, sötét színű cipőben volt.
A rendőrség azzal a felhívással fordult a lakossághoz, hogy aki a gyanúsítottak személyazonosságával kapcsolatban információval tud szolgálni, hívja a 0267-307 400-as telefonszámot, kérje a 20257 belső vonalat, illetve e-mailben is jelentkezhet a dispecerat@cv.politiaromana.ro címen.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
1 hozzászólás