
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Szavazásra való részvételre buzdít Barti Tihamér a Gyergyó Területi RMDSZ elnöke. A magyar országgyűlési választások napján, április harmadikán igény esetén buszjáratokat indít a Gyergyószentmiklósi RMDSZ Csíkszeredába, hogy azok, akik Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán szavaznának, könnyebben eljussanak a voksolás helyszínére.
2022. március 23., 15:002022. március 23., 15:00
Április harmadikán tartják a magyar országgyűlési választásokat és az országos népszavazást. Mint ismert a szavazáson részt vehetnek a Magyarország határain kívül élő magyar állampolgárok is. A magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgároknak március 9-éig kellett felvételüket kérniük a névjegyzékbe ahhoz, hogy levélben szavazhassanak, ezt 456 ezren tették meg. Számukra március közepétől a Román Posta kézbesíti az országos listás szavazólapot és a népszavazási szavazólapot is tartalmazó levélcsomagot.
Ennek érdekében kérni kell a külképviseleti névjegyzékbe vételt, ezt március 25-én, 16 óráig tehetik meg.
– hangsúlyozta Barti Tihamér, Gyergyó Területi RMDSZ elnök,
Számunkra igény esetén buszjáratot biztosítunk, ezt az igényt a RMDSZ irodában kell jelezni” részletezte Barti.
Hozzátette, hogy a levélszavazatok eljuttatásában is segítenek a gyergyószékieknek, akiknek nincs lehetőségük bevinni a szavazatokat Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusára. Tőlük azt kérik, hogy adják be a szavazatokat tartalmazó lezárt borítékot az RMDSZ irodába, ahonnan azokat eljuttatják a külképviseletre. Fontos, hogy a levélszavazatok április 3-án 19 óráig legkésőbb megérkezzenek Magyarország Csíkszerdai Főkonzulátusára.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!