
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kovászna megyében 196 tanintézetben kezdik újra a sárga forgatókönyv szerint az oktatást szerdán, ami azt jelenti, hogy csak az óvodások és a kisiskolások vehetnek részt személyesen a tevékenységeken, a többiek online tanulnak.
2021. május 04., 17:512021. május 04., 17:51
A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség összesítése szerint 107 tanintézetben érvényesül a zöld forgatókönyv, amikor minden gyerek bemehet az iskolába, óvodába. Ez azt jelenti, hogy összesen 6099 óvodás, 10 784 kisiskolás, 1584 öt-hetedik osztályos diák, 995 középiskolás és szakiskolás, valamint a speciális iskolák 231 diákja szerdán reggel személyesen megy be a tanintézetbe.
Az általános iskola felső tagozatán 1305 diák, a középiskolák és szakiskolák 4435 diákja, a posztlíceumok 271 hallgatója online tanul, ők szerdán reggel a számítógép elé ülnek. A végzős évfolyamok 2956 diákja ezen a héten vakáción van. Minden tanintézetben betartják a járványügyi óvintézkedéseket – szögezte le Kiss Imre főtanfelügyelő.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
szóljon hozzá!