
A képen balról jobbra: Kurtuly István és Nagy Gábor Levente tanácsosjelöltek, Kulcsár-Terza József, Erőss Bulcsú, Miklós András
Fotó: Bodor Tünde
Erőss Bulcsú személyében saját polgármesterjelöltet indít Sepsiszentgyörgyön a Magyar Polgári Erő párt a júniusi helyhatósági választásokon.
2024. április 24., 14:272024. április 24., 14:27
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő (MPE) ügyvezető elnöke szerdai sajtótájékoztatóján elmondta,
A júniusi helyhatósági választásokon a „magyar nemzetben gondolkodókat szólítják meg”.
és nem is indulhat ilyennek a színeiben, ezt árulásnak is lehet nevezni, mert a román pártok nem foglalkoznak a magyar ügyekkel.
Ha Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Szatmárnémetiben, Nagyváradon nem is veszélyeztetik jelöltállítással a magyar képviseletet, ott, ahol ez a veszély nem áll fenn, vagyis a Székelyföldön megméretkeznek az önkormányzati választásokon – jelentette ki a pártelnök, aki szerint saját szakembereivel az MPE konstruktívan hozzá tud járulni a háromszéki megyeszékhely fejlesztéséhez, ahol
Megtudhattuk, Erőss Bulcsúra esett a polgármesterjelölti választásuk, ugyanakkor
Bemutatkozásában Erőss Bulcsú elmondta, ugyan tősgyökeres szentgyörgyi, de
Mint megtudhattuk, a Székely Mikó Kollégiumban érettségizett 1995-ben, a Pécsi Tudományegyetemen, majd a budapesti Corvinus egyetemen szerzett oklevelet.
Magyarországon családi vállalkozása volt, de a közéletben is tevékenyen részt vett, a Jobbik színeiben egy Veszprém megyei város polgármesterjelöltjeként is megméretkezett, Pápán önkormányzati képviselő volt. 2013-ban azonban kilépett a pártból.
Erőss Bulcsú úgy véli, hogy „két Szentgyörgy van: a belvárosi és a külvárosi, itt élnek a »körön kívüliek«. Ezt a kettősséget szeretném megszüntetni.”
A továbbiakban bemutatták az MPE városi tanácsosi listájának élén található jelölteket, Nagy Gábor Leventét (a Magyar Erdélyért Egyesület közgazdász elnökét), Miklós András szotyori falufelelőst és Kurtuly Istvánt.
Háromszék több településén még jelenleg is folynak a tárgyalások a jelöltek személyéről, de annyi biztos, hogy Sepsiszentgyörgy mellett az MPE Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Baróton is indít polgármesterjelöltet.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Csinódon már javában készülődnek a Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúra. Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzos szerint a hagyományok alapján nem a kommunista időkben felfuttatott március 8-a, hanem ez a magyar nők igazi ünnepe.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
szóljon hozzá!