Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A nyár folyamán egyetlen koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált beteget sem kezeltek a sepsiszentgyörgyi kórházban, azonban az elmúlt másfél hét során már a húszat is megközelítette a kórházi ellátásra szoruló fertőzöttek száma.
2022. augusztus 08., 14:362022. augusztus 08., 14:36
Korában kilenc ággyal a fertőző részleg egy félemeletét tartották fenn Covid-osztálynak, tíz napja visszaszervezték az egész emeletre az ellátást, és 27 ágyat tartanak fenn a fertőzötteknek – számolt be megkeresésünkre András-Nagy Róbert a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója. Hozzátette:
Jelenleg is vannak oxigénpótlásra szoruló betegek a kórházban, egy páciens van lélegeztetőgépen, neki több társbetegsége van a fertőzés mellett. Az intenzív terápiás osztályon három ágyat tartanak fenn a koronavírus-fertőzötteknek. Az igazgató elmondta:
András-Nagy Róbert felhívta a figyelmet, hogy szeptember 30-tól a jelenlegi szabályozás értelmében a kórházak visszatérnek az eset-finanszírozásra, az alapján kapnak pénzt, ahány beteget kiutalnak, ám ha növekszik a koronavírus-fertőzöttek száma, kevesebb más beteget tudnak ellátni, és nem lesz elég pénz a működés fenntartására.
Erről az egészségügyi minisztérium, az országos egészségbiztosító pénztár kell a közeljövőben döntsön – mutatott rá az igazgató.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!