
Nyáron végezhetnek a gázvezetéssel
Fotó: Tuchiluș Alex
Végéhez közelednek a munkálatok, így nemsokára a lakók is rácsatlakozhatnak a Kézdivásárhelyhez tartozó falvakban lefektetett gázvezetékre. Az önkormányzat találkozóra hívja az érintetteket május 15-én, szerdán a nyujtódi kultúrotthonban.
2024. május 10., 20:032024. május 10., 20:03
A Nyujtódon, Sárfalván, Szászfaluban és Oroszfaluban zajló munkálatok végével a falvak lakói és a településeken működő vállalkozások is rácsatlakozhatnak a vezetékre. Kézdivásárhely önkormányzata felhívásában arra kéri azon természetes és jogi személyeket, akik jelezték szándékukat a csatlakozásra, hogy vegyenek részt a nyujtódi kultúrotthonban május 15-én, 15 órától tartandó gyűlésen. A találkozó alkalmával a tervezés és bekötés folyamatáról lesz szó, ezért
Korábban már beszámoltunk róla, hogy jól halad a kézdivásárhelyi gázhálózat bővítése, a kivitelező már több mint húsz kilométernyi vezetéket fektetett le a céhes városban, illetve a hozzá tartozó településeken.

Jól halad a kézdivásárhelyi gázhálózat bővítése, a kivitelező már több mint húsz kilométernyi vezetéket fektetett le, és ígéretük szerint a nyáron befejezik a munkálatot. Az önkormányzat csütörtökön találkozót szervez a témában.
A gázhálózat bővítésére az Anghel Saligny-program keretében nyert támogatást az önkormányzat, a projekt 1119 új bekötővezeték lefektetését is magában foglalja. A közel 58 millió lejes beruházással a céhes városhoz tartozó Oroszfalu, Sárfalva, Szászfalu és Nyujtód lakóinak régi álma teljesül, hiszen mindeddig a gázhálózat csak a városon áthaladó vasútig volt kiépítve, azon túl nem volt elérhető a szolgáltatás. A kivitelező ígérete szerint nyáron fogják befejezni a munkálatokat.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!