
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Egy nagyszabású nyitókoncert, egy világszintű újcirkuszi produkció, két színházi és két táncelőadás, egy musical, egy zenés stand-up, egy workshop és öt bábelőadás – eddig így összegezhető számokban a harmincadik kiadásához érkezett Szent György Napok kulturális hetének programkínálata – közölte csütörtökön, a Tamási Áron Színház előcsarnokában tartott sajtóértekezleten a rendezvény szóvivője, Erdély András, aki a Kónya Ádám Művelődési Ház helyettes vezetőjével, Erdei Anitával, a Cimborák Bábszínház igazgatójával, Péter Orsolyával és a nyitókoncert zenei vezetőjével, Szilágyi Herberttel közösen számolt be az eseménypontokról.
2023. március 16., 16:042023. március 16., 16:04
„A szokásosnál rövidebb, de nagyon intenzív kulturális hétre lehet számítani, színes programkínálattal, neves résztvevőkkel. Biztos vagyok benne, hogy a szerteágazó műfaji kínálatban kicsik és nagyok, mindenféle érdeklődésű körű kultúrakedvelők találnak maguknak kedvükre való programot” – nyilatkozta Erdei Anita, a kultúrház helyettes vezetője.
A nyitókoncert a Sepsi Arénában lesz, április 23-án, vasárnap 19 órától: Giuseppe Verdi Requiem című művét adják elő Werner Gábor budapesti karnagy vezetésével. Jegyeket péntektől lehet kapni, egy belépő 60 lejbe kerül, a kedvezményes jegyekért 30 lejt kell fizetni.
Szilágyi Herbert, a Requiem előadásának helyi koordinátora elmondta: hét zenekar, hat kórus és négy szólista, összesen mintegy 170 művész előadásában szólalnak meg Verdi híres dallamai.
– jegyezte meg a nyitókoncert zenei vezetője.
Fellépnek a Vox Humana, a Laudate, a Canticorum, valamint a Pro Musica és Voces kórusok, hozzájuk csatlakozik a Marosvásárhelyi Filharmónia énekara. A zenekarok tagjai sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, marosvásárhelyi, kolozsvári, nagyszebeni és bukaresti művészek, valamint a Plugor Sándor Művészeti Középiskola diákjai. Szólisták: Anda Pop (Brassó) szoprán, Sebestyén-Lázár Enikő (Sepsiszentgyörgy) mezzoszoprán, a háromszéki születésű Bartos Barna (Budapest) tenor és Lőfi Gellért (Sepsiszentgyörgy) bariton.
A Vági Bence rendezte, nemzetközi szinten egyik legsikeresebb magyar kulturális műsorszám 20 órától kezdődik, az előadásra a teljes árú jegy 90, a kedvezményes árú 45 lejbe kerül.
Irodalmi programokra is számíthat a közönség: Durica Katarina és Alina Nelega írók találkoznak majd az olvasókkal.
Péter Orsolya, a Cimborák Bábszínház igazgatója elmondta: társulat két előadással jelentkezik az idei városnapokon, a Benkő Éva és Péter Orsolya rendezte Csillagpalota című babaszínházi előadással, és a Feketeország című, egy Benedek Elek-mese nyomán született feldolgozással. A bábszínházi felhozatalt marosvásárhelyi, a szatmárnémeti és a nagyszebeni bábosok teszik színesebbé.
A szervezők emlékeztettek: a közösségi színpadra március 20-áig várnak javaslatokat, a kézműves vásárra március 26-áig lehet benevezni, önkéntesnek március 30-áig lehet jelentkezni.
Belépőket március 17-én 8 órától lehet vásárolni egyelőre a nyitókoncertre, a My Landre, a Csíki Játékszín Hegedűs a háztetőn című előadására és Vilmányi Benett budapesti színművész 1V1 című zenés stand-up előadásra.
A jegyeket online az eventim.ro honlapon, illetve személyesen a Városi Jegyirodában (Szabadság tér 1.) lehet vásárolni, amely minden hétköznap reggel 8 órakor nyit, és hétfőn és szerdán 16, kedden és csütörtökön 18, pénteken pedig 15 óráig tart nyitva.
Ez utóbbi jegyeket csak személyesen lehet kiváltani, a megfelelő igazolvány bemutatásával.
A szervezők felhívták a figyelmet, hogy folyamatosan frissül az esemény weblapja és Facebook-oldala.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
szóljon hozzá!