
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Autós ütött el egy gyalogost, aki szabálytalanul próbált átkelni az úttesten Csíkszentmártonban hétfőn délelőtt. A baleset következtében a gyalogos több helyen is megsérült – adja hírül közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. július 20., 13:222021. július 20., 13:22
2021. július 20., 15:042021. július 20., 15:04
Egy 46 éves, csíkkarcfalvi autós Csíkkozmás irányából haladt Csíkszentkirály felé, amikor egy 63 éves férfi szabálytalanul próbált meg átkelni az országúton, és járművével elütötte. Az idős csíkkozmási gyalogos több helyen is megsérült az ütközés következtében. A helyszíni vizsgálatok során a sofőrt alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
A sérült férfinak orvosi ellátásra volt szüksége, így a csíkszeredai kórházba szállították. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
1 hozzászólás