
Aki az utcai kukába dobja a szemeteszsákot, egyben el is dugaszolja azt
Fotó: Tega Rt.
Székelyföld-szerte, így Sepsiszentgyörgyön sem „ódzkodnak” attól, hogy a lakók az otthon összegyűjtött szemetet esetenként az utcai kukákba dobják. A TEGA köztisztasági vállalat értetlenül áll a jelenség előtt.
2023. október 17., 13:132023. október 17., 13:13
2023. október 17., 16:262023. október 17., 16:26
Csak az elmúlt vasárnapon öt ilyen esetet észleltek, de valószínűsítik, hogy ennél több is lehetett.
– fogalmazott Máthé László, a TEGA Rt. igazgatója, hozzátéve, hogy az otthoni szemetesek átmérője rendszerint nagyobb, mint az utcai kosaraké, így aki ezekbe dobja a telt szemeteszsákot, egyben el is dugaszolja azt –
„Az utcai szemeteskosarak azért vannak, hogy a kis csomagolóanyagokat, mint a cigarettás doboz, papír, üdítős doboz és egyéb apróságok, beledobhassuk. Ezek az utca tisztaságát szolgálják – nem tudom megérteni azt, hogy valaki annyira lusta legyen, hogy nem képes elmenni a gyűjtőpontig, hogy ott dobja el az összegyűjtött szemetet” – fejezte ki értetlenségét Máthé László.
Fotó: Tega Rt.
Az igazgató szerint a jelenség időről időre felüti a fejét, de vannak olyan helyek is, ahol rendszeresen előfordul, hogy egy-egy lakó így jár el. Emiatt
„Az is elképzelhető, hogy ilyenkor távolabb szereljük fel újra a kukát, de nem ez kellene legyen a megoldás. (…) Az illetőt meg kell szólítani, hogy nincsen rendben, amit csinál” – tette hozzá az igazgató.
A TEGA Rt. nyomatékosan kéri a sepsiszentgyörgyieket, hogy a város tisztaságának megőrzése érdekében sétáljanak el a hulladékgyűjtőig, hiszen a köztisztaság közügy, közösen kell megőrizni.
Amennyiben a jelenség folytatódik, a vállalat a térfigyelő kamerák segítségével, illetve saját kamerák elhelyezésével próbálja majd tetten érni az elkövetőket, a felvételeket pedig átadják a rendőrségnek – figyelmeztet a TEGA.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
1 hozzászólás