
Fotó: Iszlai Katalin
Roncsderbit szerveznek Csíkszentkirályon szombaton – az esemény harmadik kiadásán retró buli, hőlégballonozási lehetőség és benzingőzös levegő várja az érdeklődőt a megszokott helyszínen.
2022. augusztus 25., 20:402022. augusztus 25., 20:40
2022. augusztus 25., 20:472022. augusztus 25., 20:47
Tombolát válthatnak, hőlégballonra szállhatnak és retró bulin vehetnek részt azok, akik augusztus 27-én, szombaton ellátogatnak Csíkszentkirályra – Csíkszereda felől Csíkszentsimon irányába haladva, a Profi üzlet után jobbra, a jelzéseket követve érhetik el a roncsderbi pályáját.
Szombaton 11 órakor rajtolnak a versenyzők az időmérő-, láncos-, női-, gyorsasági- és az ütközéses futamokon, a nézők pedig fergeteges hangulatra számíthatnak – ígérik a szervezők. A versenyzők pénteken regisztrálhatnak és vehetik át a járműveket. A szervezők idén legalább 25 versenyzőre számítanak. A nézők 10 lejért léphetnek be a rendezvény területére, 18 éves kor alatt azonban a belépés ingyenes. A helyszínen étellel és itallal várják a kikapcsolódni vágyót a grillbár vagy a sörsátrak valamelyikében.
Az esemény végén Dj Lucie buliján vehetnek részt a retró zene szerelmesei.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
szóljon hozzá!