
Nem fognak fellebbezéssel élni a határozat ellen
Fotó: Dénes Botond
Törvényt sértett Bokor Tibor polgármester a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kézdivásárhelyi szervezete szerint. A román párt helyi elnöke a feljelentést egy médiában elhangzott véleménynyilvánításra alapozta, amellyel szerinte megsértette a román etnikumot. Bokor Tibor kedden reagált a történtekre.
2024. június 04., 17:372024. június 04., 17:37
„Ahhoz már hozzá vagyunk szokva, hogy az AUR minden székelyföldi polgármesteri hivatalt ezért vagy azért feljelenti. A tegnap (hétfőn) viszont a PNL is feljelentést tett a polgármesterjelöltünk ellen” – vezette fel a közelmúlt eseményeit Dávid Sándor, a kézdivásárhelyi RMDSZ elnöke, aki mindezt a Maszol hírportál podcast-sorozatában elhangzott beszélgetésre alapozta.
A beszélgetés során az újságíró arról kérdezte az újrázni készülő polgármestert, hogy a nagy többségben magyarok lakta és vezette városban – ahol a felvetés szerint nem áll fenn a veszélye annak, hogy a városvezetés ne magyar legyen – hogyan is lehet rábírni az embereket, hogy részt vegyenek a vasárnapi választáson.
A PNL által sérelmezett válasz így hangzott:
Ehhez hozzáfűzte továbbá, abban reménykedik, hogy a szavazópolgárok segítségével ezt a veszélyt sikerül elhárítani, ugyanis „nem biztos, hogy jól fog esni valakinek, hogy ha bejön a polgármesteri hivatalba, és úgy kell köszönni, hogy »Bună ziua!«”
Az imént idézett válaszra Cristea Mihaela, a PNL kézdivásárhelyi elnöke tett feljelentést. Dávid Sándor elmondta továbbá, hogy
„Ezt a határozatot elfogadjuk, ennek értelmében ezt a felvételt 48 órán belül el kell távolítsuk a Facebook-oldalakról” – nyilatkozott az elnök, hozzátéve, hogy
Mint ismert, az EMSZ korábban Szőts Emilt indította polgármesterjelöltként Kézdivásárhelyen, majd őt visszaléptetve szövetséget kötött a román pártokkal, beállva Imre Csaba független jelölt mögé. Bár eleinte a koalíció részéről Pătru Constantint szánták majdani alpolgármesternek, mostanra a helyét Tankó Sándor EMSZ-jelölt vette át.
Bokor Tibor meglepettségét fejezte ki a feljelentés kapcsán, ugyanakkor továbbra is kiáll az elhangzottak mellett.
– nyilatkozott a polgármester, meggyőződése ugyanis, hogy a történések mögött Constantin Pătru áll. Kiemelte ugyanakkor, hogy semmilyen problémája nincs egyetlen román ajkú emberrel sem, előtte mindenki egyforma, mindenkit ugyanúgy segít.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!