Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba egy sepsiszentgyörgyi gyalogátkelőn elgázolt gyereket csütörtök reggel.
2019. január 31., 20:002019. január 31., 20:00
Nicoleta Tolvaj-Marin rendőrségi szóvivő tájékoztatása szerint a kilencéves gyerek nem nézett szét, mielőtt rollerével ráhajtott a Grigore Bălan és az 1918. december 1. sugárutak kereszteződésénél lévő gyalogátjáróra, és egy gépkocsi elütötte. A kiskorút kórházba szállították, sérülései súlyosak. A baleset helyszínén ugyan villanyrendőr szabályozza a közlekedést, ám a letérőknél nincs jelzőlámpa, és éppen itt került a gépkocsi kerekei alá a rollerező gyerek. A rendőrség testi sértés elkövetése miatt folytatja a vizsgálatokat.
Neveléssel a megelőzésért
A rendőrség felhívja a szülők figyelmét, hogy a nevelésnek meghatározó szerepe van a hasonló balesetek megelőzésében. A rendőrök gyakran tartanak felvilágosító előadást az iskolákban, ismertetik a közúti szabályok betartásának fontosságát, azonban a szükséges ismeretekről a szülőknek is beszélniük kell a gyerekekkel.
Kitűnni a tömegből, vagy éppen elvegyülni? Az Ezer Székely Leány Napján mindkettőnek megvan a jelentősége, hiszen ennyien székely népviseletben lenyűgőzően mutatnak. A mi szemünkben mindenképp. Egyenként és együtt is.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
szóljon hozzá!