
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
A rohammentőben, a tűzoltók segítségével szülte meg harmadik gyerekét egy 19 éves esztelneki nő szerdán.
2019. szeptember 04., 18:062019. szeptember 04., 18:06
2019. szeptember 04., 18:262019. szeptember 04., 18:26
A Kovászna megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint szerdára virradóan riasztották a kézdivásárhelyi rohammentőket, hogy Esztelnekről a kézdivásárhelyi kórházba kell szállítani egy vajúdó nőt. Noha a két település között mindössze 15 kilométer a távolság, és a mentőalakulat is rövid idő alatt a helyszínre érkezett,
A háromtagú mentőcsapat azonnal ellátta az újszülöttet, majd, miután meggyőződtek, hogy anya és kislánya jól vannak, az állapotuk stabil, elindultak a kórház felé.
A 19 éves nő a harmadik gyermekének adott életet. Marius Tolvaj, a tűzoltóság szóvivője rámutatott, a kézdivásárhelyi egység megalakulása óta, vagyis az elmúlt hét évben a tűzoltóknak ez volt az első ilyen tapasztalatuk, korábban nem kellett szülésnél segítsenek.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
A Szőcs Olivér, Balogh Tihamér és Ráduly Lajos tűzoltókból álló rohammentő-egység sikeresen állta a próbát – összegzett a szóvivő.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
3 hozzászólás