
Hamarosan lezárul a digitalizációs projekt
Fotó: Tuchiluș Alex
Ritkábban adódhat gond a vízszolgáltatással a háromszéki megyeszékhelyen, ugyanis október első hetében véget ér a digitalizálást célzó pályázat kivitelezése. Az új rendszernek köszönhetően könnyebben azonosíthatók az esetleges veszteségek, ami nemcsak a fogyasztók kényelméhez, de a szolgáltató munkájának megkönnyítéséhez is hozzájárul.
2024. október 03., 15:112024. október 03., 15:11
A vízhálózat digitalizálását nagyjából egy év alatt sikerült teljesen befejezni. Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. vezérigazgatója ennek kapcsán elmondta: ezentúl ritkábban merülhet fel probléma a vízszolgáltatással, noha Sepsiszentgyörgyön eddig sem voltak különösebben gondok, hiszen kevés a régi vezeték.
– összegezte a vezérigazgató.
A digitalizáláshoz szükséges mérők beszerelése mellett elzárócsapokat is cseréltek Sepsiszentgyörgyön, illetve
Október első hetében még három hozammérőt szerel fel a kivitelező cég, ezzel lezárul a munkálat.
Kelemen Szabolcs, a diszpécserszolgálat és digitális hozammérő szolgáltatás vezetője szerint még pár apróság hátra van, például úszókapcsolók szerelése és az adminisztrációs rendszerbe, vagyis a SCADA-ba történő integrálása, ami követhetővé teszi a hálózatban történő eseményeket.
– szögezte le.
Az új rendszer segíteni fog a problémák azonosításában
Fotó: Közüzemek Rt.
Az áramlásmérők segítségével nagyjából harminc olyan zónát hoznak létre, amelyekben a befolyó vizet tudják követni. Ebből önmagában még nem tudnak következtetni a veszteségre, így két mérést vesznek alapul: az éjszakai minimum fogyasztást, illetve azt is, hogy az emberek mennyit fogyasztottak egy adott időszakban. Így azt is tudják azonosítani, ha valahol gyanús módon megnő a vízfogyasztás, ami arra utalhat, hogy egy adott zónában baj van.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
szóljon hozzá!