
Fotó: Beliczay László
Felső légúti megbetegedések miatt a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium négy osztályában függesztették fel az oktatást. A közegészségügyi igazgatóság azért rendelte el a kényszerszünetet, hogy megelőzze a betegség terjedését.
2020. február 12., 19:232020. február 12., 19:23
2020. február 12., 20:042020. február 12., 20:04
A tanintézet három IV. és egy VII. osztályában nem lesz tanítás, ezekben az osztályokban ugyanis már a diákok mintegy 30-40 százaléka betegség miatt hiányzott.
A múlt hónap végén a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul Főgimnáziumban nem volt néhány napig tanítás a megbetegedések miatt, akkor a gyerekek mintegy 20 százaléka hiányzott, amikor elrendelték a kényszerszünetet.
A héten hat influenza fertőzést igazoltak, míg egy héttel korábban 11 esetet. A hét elejétől a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban is felfüggesztették a beteglátogatást, hogy megelőzzék a bennfekvők megfertőzését.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
szóljon hozzá!