
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két ittas állapotban lévő személy is balesetezett szombaton Hargita megyében, egy harmadikat pedig időben sikerült lefülelnie a rendőrségnek a közúti ellenőrzés során. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétvégi összesítését szemléztük.
2021. szeptember 13., 17:002021. szeptember 13., 17:00
Motorkerékpárral, ittas állapotban balesetezett szombaton délelőtt egy férfi Kászonaltízen és bár megpróbálta eltitkolni a dolgot, orvosi ellátásra szorult, így kórházba szállították, ahol fény derült az igazságra.
A 42 éves férfi a Kászonaltízi 115-ös jelzésű községi úton közlekedett a motorkerékpárral, amikor elvesztette uralmát a jármű felett, és felborult.
A kiérkező egészségügyi szakembereknek azt mondta, hogy egy szekérről esett le, a kórházba szállítását követően néhány órán belül azonban bevallotta az igazat. Mint kiderült, azért próbálta eltitkolni, hogy motorkerékpárral esett el, mert a balesetet megelőzően alkoholt fogyasztott és nem rendelkezett a jármű vezetéséhez szükséges engedéllyel sem, ráadásul az általa vezetett motorkerékpár be sem volt jegyezve. A férfi ellen így bejegyzetlen járművel való közlekedés, ittas- és jogosítvány nélküli vezetés, valamint gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt is eljárás indult.
Szombat délután egy részeg sofőrt fülelt le a rendőrség Maroshévízen. A Galócás községi 40 éves férfi leheletéből 1,54 milligramm/liter légalkoholszintet mutatott ki az alkoholszonda a helyszíni tesztelés során. Az illetőt kórházba kísérték vérvételre, és eljárást indítottak ellene ittas vezetés miatt.
Ugyancsak szombaton, az esti órákban, újabb ittasan vezető férfi balesetezett, ezúttal Parajd közelében. A helyszíni vizsgálatok során ráadásul az is kiderült, hogy az illetőnek jogosítványa sincs.
A balesetben egy 44 éves parajdi férfi által vezetett autó ütközött össze egy 68 éves Gyergyóújfalu községi férfi vezette gépjárművel a 13B jelzésű országúton.
A férfi ellen így engedély nélküli- és ittas vezetés miatt is eljárás indult.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!