
Látványos sportbemutatók várják a családokat, érdeklődőket a hétvégén, Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Facebook/Sepsiszentgyörgyi Sportnapok, Gyurkó-Henning Balázs
Egy év kihagyás után megtartják szeptember 20-22-e között a 16. kiadásához ért Sepsiszentgyörgyi Sportnapokat.
2024. szeptember 17., 09:372024. szeptember 17., 09:37
A megyeszékhely önkormányzata és az Equites Sportegyesület rendezvényén 100-nál több programponttal, 50-nél is több sportág bemutatójával és azokhoz kötődő versenyekkel, valamint sportágválasztóval várják az aktív életmódot gyakorlókat és a kis löketre, motivációra vágyó érdeklődőket minden korosztályból.
Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere elmondta, hogy emelték a rendezvényre szánt támogatást, mert fontosnak tartják, hogy az érdeklődőket megmozgassák. Mindamellett már az eddigi alkalmak is bizonyították, hogy igény van a rendezvényre, hiszen
A Sportnapokat a megyei tanács is fontosnak tartja. Jakab István Barna Kovászna Megye Tanácsának alelnöke is úgy látja, hogy Sepsiszentgyögyön sok sportág gyakorlására van lehetőség, már egészen kis kortól sok mozgásformát kipróbálhatnak a gyerekek.
A 2007 óta megszervezett sportnapokat eredményes rendezvényként tartja számon Nemes Áron, a helyi sportiskola igazgatója. Alapvető célkitűzésük, fogalmazta meg, hogy az érdeklődő közösség bevonásával életre hívott rendezvénysorozaton
a gyermekek, az idősebbek, a tömegsportok és az élsportolók számára is nyújtsanak valamit,
minél több helyszínen jelen legyenek,
ugyanakkor a felnőtt csapatok megmutatkozására is lehetőséget adjanak.
Kezdetben a városi stadion volt a fő helyszín, három alkalommal a Sepsi Aréna fogadta a sport iránt érdeklődőket,
Minden alkalommal programokkal készülnek, új sportágak is terítékre kerülnek, így idén a boksz és a roundnet -spikeboard számítanak újdonságnak.
Társaságban a sport is jobban esik
Fotó: Facebook/Sepsiszentgyörgyi Sportnapok
A Sepsiszentgyörgyi Sportnapok programjában szerepel többek között gyalogtúra – a központból a sepsiszentkirályi kőhídig és vissza –, mountainbike-verseny, esti szaladás és családi futás. Több mint 40 egyesület működik közre a szervezésben, és vasárnap nekik köszönhetően lesz majd hagyományos módon sportágválasztó, ahol
Összesen 3000 éremmel, 280 kupával, 1000 trikóval készülnek a szervezők a rendezvényre. Aki szeretne bejelentkezni valamelyik programpontra, versenyre, a www.sportnapok.ro weboldalon találja meg a tudnivalókat.
Aktív Székelyföld Konferencia
A Sportnapokkal egybekötve szeptember 21-én idén először szervezik meg az Aktív Székelyföld konferenciát a Sepsi Arénában, melynek ötletgazdája, Zsigmond József az önkormányzattal egyetértésben azt szeretné, ha „Székelyföld lenne az hely, ahol a legnagyobb arányban sportol rendszeresen a lakosság, és a legtovább, a legjobban él. Az alapkoncepciót az Aktív Magyarország konferenciákon sajátították el, beszédes, hogy az anyaországban még külön felelős államtitkárság is létesült a tömegsport gyakorlásának a serkentése érdekében. A konferencián a szabadidősport és a turisztika áll majd a középpontban, de tanácsot kaphatnak a résztvevők arra vonatkozóan is, hogyan kezdjenek bele egy új sportágba, hogyan kell egészségesen táplálkozni, hogyan előzzék meg a sportsérüléseket, illetve a sport hatásáról a beszédtanulásra és a „mozgás kontra kütyüzés” téma is külön előadás tárgyát képezi. Az előadók egész nap jelen lesznek, kérdéseikkel szűkebb körben is hozzájuk fordulhatnak a résztvevők. A konferencia regisztráció- és díjköteles, a bejelentkezők teljes napi ellátásban részesülnek. Részleteket az aktivszekelyfold.ro honlapon találnak az érdeklődők.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
szóljon hozzá!