
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Többezer lejes pénzbírságot kapott egy küsmödi illető, mert összejövetelt szervezett otthonában. A mulatságot félbeszakító rendőrök a résztvevőket is megbírságolták.
2021. április 07., 17:212021. április 07., 17:21
2021. április 07., 19:202021. április 07., 19:20
Az Etéd községhez tartozó Küsmődön egy helybéli tartott születésnapi összejövetelt, melyen rajta kívül 13 személy vett részt. A kedd esti ünnepséget a hatóságiak szakították félbe, mivel
A helyszínre érkező rendőrök és csendőrök a 13 résztvevőre egyenként 250 lej értékben szabtak ki pénzbírságot, míg a szervezőt 5000 lejre bírságolták a szabályszegés miatt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleményében felhívja a figyelmet, hogy a járvány terjedésének visszaszorítását célzó ellenőrzések továbbra is zajlanak, és
Amennyiben szabályszegés történik, mind a szervezőkre, mind a résztvevőkre tetemes pénzbírság róható ki, ahogy az ebben az esetben is történt.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!