
Fotó: Székely Nemzeti Tanács
Levélben fordult Románia belügyminiszteréhez Izsák Balázs, magyarázatot kérve arra, hogy egy hónappal ezelőtt feltűnő módon, valószínűleg a megfélemlítés szándékával a belügyminisztérium autói követték a Makfalva és Réty közötti útvonalon.
2022. október 28., 13:162022. október 28., 13:16
A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke közleményben tájékoztat, hogy szeptember 19-én elindultak, hogy végigjárják gépkocsival azt az utat, amelyen a makfalvi szekérkaraván 2013 októberében haladt végig, hogy végül csatlakozzon a Székelyek nagy Meneteléséhez.
– számol be Izsák Balázs. Mint Gazda Zoltán, a Sepsiszéki Székely Tanács elnöke elmondta, kiemelt figyelmet fordítottak rájuk, az egyik jelzés nélküli autóból filmezték őket.
Az ügy előzményeit ismertetve kifejtik, hogy szeptember 15-én kiadtak egy közleményt, hogy végigjárják a Makfalva-Réty útvonalat, hogy tájékozódjanak Székelyföld társadalmi, kulturális, gazdasági és demográfiai helyzetéről. Az információgyűjtéssel, a személyes élményekkel, és az érintett régióban élők élettapasztalataival a „Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért” című polgári kezdeményezést akarták erősíteni.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
1 hozzászólás