
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két év kihagyás után huszonkét csapat részvételével kezdődik kedden a Székelyudvarhelyi Diáknapok rendezvénysorozata. Az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF) szervezésében huszonnyolcadik kiadásához érkezett rendezvény történetében még sosem volt ilyen magas a résztvevő csapatok száma. A közel egyhetes programmal nem csupán a résztvevő diákoknak, hanem a város többi lakójának is igyekeztek kedvezni a szervezők.
2022. május 09., 15:072022. május 09., 15:07
2022. május 10., 13:422022. május 10., 13:42
Változatos programkínálatot állítottak össze a szervezők a huszonnyolcadik alkalommal sorra kerülő Székelyudvarhelyi Diáknapokra. Az eseményről hétfőn sajtótájékoztató keretében számoltak be. Tóth Tímea, az UFF elnöke tudatta,
Varró Szabolcs programfelelős ismertette, a majd egy hétig tartó rendezvény a már hagyományos felvonulással kezdődik kedden délután háromtól: a résztvevők a Márton Áron térről indulva haladnak végig a Kossuth Lajos utca, Városháza tér, Rákóczi Ferenc utca, December 1 utca útvonalon, majd a Sziget utcán át vissza térnek a Márton Áron térre. Ezt követően bemutatkozik a résztvevő csapatok fele, majd este 8 órától gitáresten vehetnek részt az érdeklődők.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szerdán délután 3 és 5 óra között a hátralévő tizenegy csapatot ismerhetjük meg, majd kulturális-helyismereti vetélkedő lesz, este pedig buli a Jungle Clubban.
Csütörtökön tartják a szokásos evő-ivóversenyt, szintén délután 3 és 5 óra között, ezzel párhuzamosan pedig számháború lesz a városi parkban 4 és 6 óra között. Csütörtök este 7 órától tűzték műsorra a diáknapok tehetségkutatóját, amelyen minden csapatnak képviseltetnie kell magát, majd karaokeestre kerül sor a Siculus Ifjúsági Házban.
A szavazással párhuzamosan – 3 órától 6 óráig – közönségfoglalkozások zajlanak majd, és este tíztől kezdődik a Nap fia, Hold leánya éjszakai vetélkedő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szombaton a sporté lesz a főszerep, a különböző sportvetélkedőknek a Septimia szabadidőkomplexum ad otthont, majd este tíztől ismét a Jungle Clubba várják a szórakozni vágyókat.
Vasárnap az esemény zárásaként egész napos program lesz a Szejkefürdőn: déltől elkezdődnek a különféle ügyességi játékok, illetve a főzőverseny. A diákpolgármester-választás eredményhirdetését is vasárnapra időzítik este 7 órára, fél 8-tól pedig ingyenes szabadtéri koncert lesz: a háromszoros Fonogram-díjas magyar énekes, rapper, Krúbi lép fel.
A diáknapoknak nulladik napja is van: hétfő délutánra Európa-napi nyitott kvízt terveznek a Hargita Megyei Europe Direct Tájékoztató Irodával együttműködésben. Mint a délelőtti sajtótájékoztatón Kovács Eszter, a Europe Direct-iroda vezetője beszámolt, idén az európai ifjúság éve van, s noha ez is nagyon hangsúlyos, a kétórás kreatív kvízversenyt azért is tartották lényegesnek lebonyolítani, mert az iroda számára nagyon fontos a civil felelősségvállalás hangsúlyozása, amilyen például a szavazás is. „Európai polgárokként nemcsak jogunk, hanem felelősségünk is szavazni, ezért fontos az ED-irodának, hogy a diáknapokon is részt vegyen, amelynek kiemelt pontja a diákpolgármester-választás, azaz a szavazás” – magyarázta.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!