
Fotó: Erdély Bálint Előd
Csekély számban jelentek meg bárányt kínáló gazdák az idei bárányvásáron Székelyudvarhelyen. Látogatásunk során azt tapasztaltuk, hogy idén bárány beszerzése céljából közvetlenül a gazdákat kell felkeresni.
2022. április 15., 13:052022. április 15., 13:05
2022. április 15., 13:072022. április 15., 13:07
Noha az elmúlt években a koronavírus-járvány, valamint a sertéspestisgócok miatt elmaradt, idén engedélyezték a hagyományos húsvéti bárányvásárt a székelyudvarhelyi barompiacon. Reggel kilenc óra után nem sokkal a helyszínen járva azt tapasztaltuk, hogy
Ezt a két bárányt lehetett megvenni
Fotó: Erdély Bálint Előd
Látogatásunk során mindössze egy gazda kínálta eladásra két jószágát a helyszínen, húszlejes kilónkénti áron. A kereslet viszont ennél nagyobb volt,
Egy helybéli gazda szerint jelen körülmények között nem éri meg nekik a piacos kereskedés, ugyanis az állattartást több tényező is megnehezíti. Folyamatosak a vadkárok, de a megdrágult gabona és a magas üzemanyagárak sem kedveznek nekik.
A nagypénteki vásáron pedig csak az országos adatbázisban szereplő jószágokat lehetett áruba bocsájtani, véleménye szerint – az előbbiekben felsorolt nehézségek mellett – ez az, ami nagyban befolyásolta, hogy gyakorlatilag eltűnt a piacról a kínálat. Az állattartók inkább azt a lehetőséget választják, amikor a vevők közvetlenül őket keresik fel a gazdaságaikban.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hamar elvitték az egyiket...
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
... és a másikat is
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
szóljon hozzá!