
Fotó: Csíki Vállalkozók Egyesülete
Több mint 90 ezer lej támogatást sikerült összegyűjteniük az idei Katalin-bál alkalmával a szervezőknek. A rekordösszegű jótékonysági adományt a csíkszeredai idősek, gyerekek és a kórház újszülött-osztályának támogatására ajánlják fel – derül ki a szervezők által szerkesztőségünknek is elküldött közleményből.
2022. november 28., 10:052022. november 28., 10:05
2022. november 28., 17:422022. november 28., 17:42
Az idén kilencedik kiadásához érkező jótékonysági rendezvény változatlanul a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának közös szervezésében valósult meg. Célja, hogy a befolyó adományokból a Csíksomlyói Szent István Gyermekotthon fűtésrendszerének korszerűsítéséhez szükséges fűtőtestek beszerzését, a Caritas Otthongondozó – „Meleg étel időseknek” program megvalósításához szükséges eszközök beszerzését, valamint a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó Újszülött osztály számára, újszülött ágynemű elkészítéséhez szükséges speciális textília, illetve „No contact” lázmérők beszerzését fogják támogatni – megvalósult.
Ez az összeg tartalmazza a tombolajegyek értékesítését, amelyből közel 10 ezer lejt gyűlt be, a jótékonysági aukcióból pedig szintén rekordösszegnek számító, közel 33 ezer lej.
A legnagyobb összeget, 4 ezer lejt, Miklós Edit 2014-es Sochi olimpiai emlékérmére ajánlották, ami ugyancsak az eddigi kilenc jótékonysági árverés legmagasabb áron elkelt aukciós tárgyának számít.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!