
Fotó: Kocsis B. János
Rekordméretű kürtőskalácsot sütnek a hétvégén Sepsiszentgyörgyön. A Diószegi pékség és a farkaslaki Kovács kalácssütő vállalkozás szombaton készíti el a több mint 15 méteresre tervezett süteményt, amit vasárnap terveznek szétosztani a Steaua focicsapat szurkolói között.
2017. szeptember 26., 16:512017. szeptember 26., 16:51
2017. szeptember 26., 16:572017. szeptember 26., 16:57
Diószegi László (fotón jobbról) a keddi sajtótájékoztatón elmondta, idén megpróbálkoznak a világrekord kürtőskaláccsal, és ha sikerül, jövőben újra elkészítik, akkor pedig hivatalosítják is. A tervek szerint a kürtőskaláccsal vasárnap megkínálják a bukaresti szurkolókat a Brassóban tartandó Sepsi OSK–Steaua Bukarest mérkőzés alatt.
„Arra gondoltunk, ez szép gesztus lenne, nagyon izgalmas mérkőzés lesz, három-négy évvel ezelőtt még senki nem gondolta volna, hogy a Steaua ellen játszhatunk. Saját szurkolóinknak azzal kedvezünk, hogy a gyakorlattal ellentétben, noha nagynevű csapatot látunk vendégül, nem emeljük meg a belépő árát” – mondta a Sepsi OSK tulajdonosa. Felidézte, másfél hónappal ezelőtt
az egyelőre Brassóba, majd Sepsiszentgyörgyre érkező csapatok támogatóival, mert – mint mondta – „a klubok vezetősége változik, de a szurkolók mindhalálig kitartanak”.
A sepsiszentgyörgyi I. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiválon készülő rekordméretű kürtőskalácsot mintegy húszan sütik majd, eddig Torján, Szentivánlaborfalván és Uzonban készítettek 14–15 méteres kalácsokat, ezt próbálják túlszárnyalni. A fesztiválon zajló versenyre 13 kürtőskalácssütő cég nevezett be Hargita (7), Kovászna (5) és Maros (1) megyékből, melyek országszerte rendezvényeken sütik és árulják a kürtőskalácsot – tájékoztatott Grüman Róbert (fotón balról), a Kovászna megyei tanács alelnöke. A palacsintasütő-versenyen tíz csapat vesz részt, húszféle borvizet lehet majd kóstolni, illetve lesz csoki- és mézeskalács-kínálat is.
A zsűri tagja többek között Szabó Zoltán nemzetközi hírű sommelier, aki rámutatott, a kürtőskalács nemcsak ízében, hanem vizuálisan is kuriózum, akár
jól megy hozzá a pezsgő és a félédes borok. A háromnapos fesztiválon fellépnek a kézdiszentléleki Perkő és a kézdiszentkereszti Tisztás néptáncegyüttesek, Takács Nikolas és zenekara, Zöldi Lara, az Alma együttes és Ráduly Botond Manó. A részletes program elérhető az esemény honlapján.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
Az első kontumáci hitbeli lépésektől a 20. századi nagytemplomig ívelő történetben a közösség erejéről és Székelyföld keleti kapujának lelki örökségéről mesél videónkban, Templomtúra sorozatunkban Salamon József gyimesbükki plébános.
Átalakul a RO-ALERT: a hatóságok többféle riasztási szint bevezetését tervezik, amelyek eltérő hangjelzéssel – vagy bizonyos esetekben hang nélkül – érkeznek majd a mobiltelefonokra.
Mit tegyünk, ha nem tudunk elaludni, ha éjszaka ébren agyalunk? Mikor kell orvoshoz fordulni és mit ajánlanak az altatók helyett a szakemberek? – ezekre a kérdésekre is keresték a választ a belső óránkról, a cirkadián ritmusról tartott konferencián.
Románia földgázkitermelése 2025-ben 7,503 millió tonna kőolaj-egyenértéket (toe) tett ki. Ez 0,9 százalékos, azaz 67 500 toe-s csökkenést jelent az előző évhez, 2024-hez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szombaton közölt adataiból.
A Román Orvosi Kamara (CMR) képviselői szombaton közölték, az egészségügyi rendszer megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a munkaidő tiszteletben tartása az orvosok részéről, és megfelelő munkakörülmények biztosítása a munkáltatók részéről.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
szóljon hozzá!