
Fotó: Kocsis B. János
Rekordméretű kürtőskalácsot sütnek a hétvégén Sepsiszentgyörgyön. A Diószegi pékség és a farkaslaki Kovács kalácssütő vállalkozás szombaton készíti el a több mint 15 méteresre tervezett süteményt, amit vasárnap terveznek szétosztani a Steaua focicsapat szurkolói között.
2017. szeptember 26., 16:512017. szeptember 26., 16:51
2017. szeptember 26., 16:572017. szeptember 26., 16:57
Diószegi László (fotón jobbról) a keddi sajtótájékoztatón elmondta, idén megpróbálkoznak a világrekord kürtőskaláccsal, és ha sikerül, jövőben újra elkészítik, akkor pedig hivatalosítják is. A tervek szerint a kürtőskaláccsal vasárnap megkínálják a bukaresti szurkolókat a Brassóban tartandó Sepsi OSK–Steaua Bukarest mérkőzés alatt.
„Arra gondoltunk, ez szép gesztus lenne, nagyon izgalmas mérkőzés lesz, három-négy évvel ezelőtt még senki nem gondolta volna, hogy a Steaua ellen játszhatunk. Saját szurkolóinknak azzal kedvezünk, hogy a gyakorlattal ellentétben, noha nagynevű csapatot látunk vendégül, nem emeljük meg a belépő árát” – mondta a Sepsi OSK tulajdonosa. Felidézte, másfél hónappal ezelőtt
az egyelőre Brassóba, majd Sepsiszentgyörgyre érkező csapatok támogatóival, mert – mint mondta – „a klubok vezetősége változik, de a szurkolók mindhalálig kitartanak”.
A sepsiszentgyörgyi I. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiválon készülő rekordméretű kürtőskalácsot mintegy húszan sütik majd, eddig Torján, Szentivánlaborfalván és Uzonban készítettek 14–15 méteres kalácsokat, ezt próbálják túlszárnyalni. A fesztiválon zajló versenyre 13 kürtőskalácssütő cég nevezett be Hargita (7), Kovászna (5) és Maros (1) megyékből, melyek országszerte rendezvényeken sütik és árulják a kürtőskalácsot – tájékoztatott Grüman Róbert (fotón balról), a Kovászna megyei tanács alelnöke. A palacsintasütő-versenyen tíz csapat vesz részt, húszféle borvizet lehet majd kóstolni, illetve lesz csoki- és mézeskalács-kínálat is.
A zsűri tagja többek között Szabó Zoltán nemzetközi hírű sommelier, aki rámutatott, a kürtőskalács nemcsak ízében, hanem vizuálisan is kuriózum, akár
jól megy hozzá a pezsgő és a félédes borok. A háromnapos fesztiválon fellépnek a kézdiszentléleki Perkő és a kézdiszentkereszti Tisztás néptáncegyüttesek, Takács Nikolas és zenekara, Zöldi Lara, az Alma együttes és Ráduly Botond Manó. A részletes program elérhető az esemény honlapján.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!