
Sepsiszentgyörgy határában is tartani kell a medvétől. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy vezérkost marcangolt szét a medve Sepsiszentgyörgy határában. A tulajdonos a Facebookon tette közzé a fotókat, arra figyelmeztetve, hogy a kirándulók, kocogók legyenek nagyon óvatosak a város környéki erdőkben.
2018. július 16., 19:592018. július 16., 19:59
A bejegyzést 24 óra alatt 240-en osztották meg, aztán lekerült a közösségi oldalról. Hivatalos bejelentés nem történt az ügyben. Czimbalmos Csaba, Sepsiszentgyörgy városmenedzsere lapunknak elmondta, medvetámadásról nem érkezett eddig hivatalos panasz az önkormányzathoz. Hasonlóképpen nyilatkozott Gheorghe Neagu a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Hivatal igazgatója, aki elmondta,
„Kijelenhetjük, hogy a ragadozók támadásai nem elszigeteltek” – mondta az igazgató.
A Sepsiszentgyörgyhöz közeli erdők egy része a Szemerja-Görgő Közbirtokosság tulajdonában vannak, Csákány László a közbirtokosság vezetője megkeresésünkre elmondta, rendszeresen látnak medvenyomot a város határában, ám a vaddal csak elvétve találkoznak.
– részletezte Csákány László. Hangsúlyozta, körültekintően kell sétálni az erdőben, mindig zajt kell csapni, és akkor a találkozás elkerülhető. A közbirtokosság vezetője rámutatott,
A medve fél az embertől, ha lehet elkerüli, ám a háziasított kutya még keresi is az ember társaságát, nem fél – mondta Csákány László.
Mint arról beszámoltunk, egyre több háromszéki település határában bukkantak fel medvék. Mikóújfaluban, Árkoson a falu területére is bemerészkedtek, riogatva az ott lakókat. A környezetvételi hivatal azt ajánlja, hogy a vadásztársaságok szervezzenek vakhajtást, fegyverek nélkül, zajkeltéssel próbálják elűzni a medvéket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás