
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három, személyi sérüléssel járó közúti baleset történt vasárnap Hargita megyében.
2021. február 08., 15:302021. február 08., 15:30
2021. február 08., 15:412021. február 08., 15:41
Az első baleset vasárnap reggel történt Csíkszeredában: egy 71 éves férfi elektromos kerékpárjával a Taploca utca és a 12A jelzésű országút találkozásánál lévő körforgalomban nekiütközött egy 22 éves gyergyócsomafalvi férfi vezette autó jobb hátsó oldalának. A baleset következtében az idős férfi megsérült.
Mintegy három órával később Csíkmadarasra riasztották a rendőröket. A hatósági vizsgálatok szerint egy, az E578-as jelzésű európai úton Csíkszereda irányába haladó harmincéves Galac megyei férfi egy kanyarban átsodródott a menetirányával ellentétes sávba, összeütközve egy szemből közlekedő, 23 éves csomafalvi férfi vezette autónak. Az ütközés során a vétlen autós sérüléseket szenvedett.
A harmadik eset kora este Csíkszereda közelében következett be: egy Szentegyháza felől lakóhelye irányába tartó 62 éves csíkszeredai sofőr a csibai eltérőnél hátulról belerohant egy 33 éves, balra, az országútról a 123F jelzésű megyei útra térni szándékozó madarasi férfi járművébe. Az ütközés következtében megsérült a csíkszeredai sofőr 54 éves, csíkszentsimoni utasa.
Mindhárom ügyben eljárás indult – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!