
Archív
Fotó: Kocsis B. János
Három napig kürtőskalácsillat lengte be Sepsiszentgyörgy főterét, a hétvégén zajlott a IV. Kürtőskalács – édes ízek fesztiválja.
2022. szeptember 11., 20:252022. szeptember 11., 20:25
A rendezvényen három megyéből 13 csapat mérkőzött meg a 2022-es év székelyföldi kürtőskalácsa címért, amit végül a csekefalvi Vitos Kürtősnek ítélt a zsűri. Ezüst fokozatot ért el a Sepsi Kürtős, az Árpád kürtősház, a Parázska kürtőskalács, a Lazana kürtőskalács, az Ozsdolai kürtőskalács, az Oltisz, Bronz fokozatot kapott a NASA. A Szentivánlaborfalvi Ifjúsági Egyesület szombaton 15 méteres kürtőskalácsot sütött.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ a Székelyföldi értékek feltárása témában szervezett szakmai beszélgetést, melynek célja a három székelyföldi megye területén zajló értéktári mozgalmak szakmai tapasztalatcseréje és a kölcsönös segítségnyújtás volt, valamint Barcaság bevonása a mozgalomba. Elhangzott az utóbbi 4 évben a Kovászna Megyei Értéktárhoz felterjesztett és továbbküldött értékjavaslatok közül a hungarikumok közé beválasztották a kürtőskalácsot, ugyanakkor hungarikum-várományos a székely kapu és a Székely himnusz, amelyek a kulturális örökség kategóriában kiemelt nemzeti értékek lettek. A fesztiválon vásárban, kulturális és gyerekprogramokon vehettek részt az érdeklődők, fellépett a Háromszék Táncegyüttes, a Trend Music, a KáeR & Kapriccio, a 3 SUD EST, vasárnap este a Térerő és a Magna Cum Laude.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!