Hirdetés
Hirdetés

Rangsorolta jelöltjeit a háromszéki RMDSZ

•  Fotó: RMDSZ - Háromszéki Területi Szervezet/Facebook

Fotó: RMDSZ - Háromszéki Területi Szervezet/Facebook

A szenátori lista első helyezettje ezúttal is Fejér László Ödön lesz, a képviselőjelölteknél Miklós Zoltáné az elsőség, a további sorrend azonban némileg változott – hétfőn ülésezett Kovászna megyei RMDSZ, hogy rangsorolja jelöltjeit.

Bodor Tünde

2024. október 01., 12:232024. október 01., 12:23

Márton Árpád, a Háromszéki Képviselők Tanácsának (HKT) elnöke először Horváth Annának, az országos RMDSZ ügyvezető alelnökének adott szót, aki szerint 20 éve nem voltak olyan jó eredmények, mint az idei helyhatósági választásokon, ami Horváth Anna szerint azt tanúsítja, hogy „az RMDSZ-es vezetők saját közösségeikben hiteles emberek, és az ügyben való hitük átragad az emberekre is”.

Horváth Anna értékelte a háromszéki RMDSZ által a nyári választásokon elért kiváló eredményeket, az ezek érdekében kifejtett munkát •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Horváth Anna értékelte a háromszéki RMDSZ által a nyári választásokon elért kiváló eredményeket, az ezek érdekében kifejtett munkát

Fotó: Tuchiluș Alex

Tamás Sándor, a Háromszéki Területi Szervezet elnöke nyomatékosította, a nyári önkormányzati és EP-választások előtt mondottak, azaz hogy „Háromszék a béke szigete”, de

Hirdetés

„két dolgot kell legyőzni: a magyar közönyt és a román AUR-t”, most is érvényes.

Néhány mondatban beszámoltak eddig munkájukról

Ezután kaptak szót a 2020-2024 között képviselőként és szenátorként az RMDSZ-t reprezentáló és egyhangúan újrázni kívánó jelöltek, akik beszámoltak eddigi tevékenységükről és további céljaikról.

A HKT rangsorolójára hétfő este került sor, a végső rangsor valószínűleg október 7-én dől el a SZÁT gyűlésén •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

A HKT rangsorolójára hétfő este került sor, a végső rangsor valószínűleg október 7-én dől el a SZÁT gyűlésén

Fotó: Tuchiluș Alex

Fejér Zoltán Ödön szenátor legnagyobb eredményként a Kézdi-Kovászna metropolisz övezet és a kézdi tejszövetkezet létrehozását tekintette, most pedig a Böjte Csaba alapítványának égisze alatt létrejött szakképző központ fejlesztését tekinti fő feladatának.

Miklós Zoltán képviselő közgazdászként főleg pénz- és adóügyi területen tevékenykedett, az önkormányzatok nagyobb pénzügyi autonómiájának biztosítása volt és marad az egyik fő törekvése.

Könczei Csaba képviselő •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Könczei Csaba képviselő

Fotó: Tuchiluș Alex

Könczei Csaba képviselő a mezőgazdászok problémáin igyekezett enyhíteni, többek között pityókatermesztőknek juttatott támogatás kijárásával, a medvevadászatot engedélyező törvény melletti kiállással; mint mondta, elérték, hogy kormányrendelettel kifizessék a vadkárokat. Célként fogalmazta meg, hogy mindenki kapja vissza erdőtulajdonát, és

a generációváltást megkönnyítendő, az elhunyt gazdák helyébe lépő fiatalok olyan támogatást kapjanak, amivel kifizethetik a testvéreket, hogy egyben maradhasson a gazdaság.

Benedek Zakariás képviselő a szórványt képviselte Kovászna megye jelöltjeként •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Benedek Zakariás képviselő a szórványt képviselte Kovászna megye jelöltjeként

Fotó: Tuchiluș Alex

Benedek Zakariás képviselőnek 2020-ban Háromszék biztosított bejutó helyet, hogy a szórványnak is legyen képviselője a parlamentben. Az RMDSZ alapszabályzatában írottak szerint a szórványnak juttatott képviselői hely a székely megyéknek közös vállalása, idén Maros megyére jut ez a feladat. Mint Benedek elmondta,

tulajdonképpen öt megye képviseletét látta el, Szeben, Fehér, Kovászna, Brassó és Máramaros megyéét.

Gál Károly negyedik képviselőként kapott szót, ezt a pozíciót 2020-ban annak következtében sikerült megnyernie az RMDSZ-nek, hogy a megyei szavazatok több mint 75 százalékát hozta. Erdővidék képviselőjeként a falvak felzárkóztatásáért, a bezárt bányavállalatok területei jogviszonyának tisztázásáért, az oktatásügyi bizottságban pedig a meleg ebédért és a délutáni oktatásért dolgozott – sorolta.

Tamás Sándor azt állítja, hogy lehet négy képviselője és két szenátora Háromszéknek •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Tamás Sándor azt állítja, hogy lehet négy képviselője és két szenátora Háromszéknek

Fotó: Tuchiluș Alex

És ami változni fog

Végül a Tamás Sándor által javasoltak alapján az őszi parlamenti választások háromszéki szenátorjelölti listájának élére Fejér László Ödön került, a képviselőjelölti lista élére pedig Miklós Zoltán;

a HKT-szavazás tulajdonképpen azt döntötte el, hogy a második és harmadik helyen Gál Károly kövesse Könczei Csabát vagy fordítva legyen.

Kovászna megyében tehát Fejér László Ödönt a szenátorjelöltek listáján a Háromszéki Nőszervezet részéről delegált Kondor Ágota követi, majd az ifjúság képviseletében Bodó Töhötöm.

•  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Fotó: Tuchiluș Alex

A képviselőjelöltek listáján Miklós Zoltán után második helyen Gál Károly, a harmadikon Könczei Csaba áll.

Az ifjúságot Tamás István képviseli, a Háromszéki Nőszervezet részéről pedig Buda Rozália a jelölt. A végleges lista elfogadásáról a Szövetségi Állandó Tanács dönt október elején.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 14., kedd

24 órás folytonos sebességmérést ígér a rendőrség a Speedmarathon akcióban

Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.

24 órás folytonos sebességmérést ígér a rendőrség a Speedmarathon akcióban
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Átment a Porsche a záróvonalon – közzétették a fedélzeti kamerás felvételt a tegnapi súlyos balesetről

Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.

Átment a Porsche a záróvonalon – közzétették a fedélzeti kamerás felvételt a tegnapi súlyos balesetről
2026. április 14., kedd

Kelemen Hunor elmondta, miről beszélt telefonon Magyar Péterrel

Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.

Kelemen Hunor elmondta, miről beszélt telefonon Magyar Péterrel
2026. április 14., kedd

Román politikust kérdeztek az RMDSZ-ről a magyarországi választások fényében

Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.

Román politikust kérdeztek az RMDSZ-ről a magyarországi választások fényében
Hirdetés
2026. április 14., kedd

A Mester és Margarita: különleges kísérleti produkció a Figurától

A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.

A Mester és Margarita: különleges kísérleti produkció a Figurától
2026. április 14., kedd

A romániaiak közel fele gondolja úgy, hogy az ország politikai rendszerét teljesen le kellene cserélni

A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.

A romániaiak közel fele gondolja úgy, hogy az ország politikai rendszerét teljesen le kellene cserélni
2026. április 14., kedd

Közvélemény-kutatás: a romániaiak többsége az áremelkedésektől és az üzemanyag-drágulástól tart az iráni háború kapcsán

A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.

Közvélemény-kutatás: a romániaiak többsége az áremelkedésektől és az üzemanyag-drágulástól tart az iráni háború kapcsán
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Közel 2500-an maradtak jogosítvány nélkül az ortodox húsvétot követően

Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.

Közel 2500-an maradtak jogosítvány nélkül az ortodox húsvétot követően
2026. április 14., kedd

Maros Megye Tanácsánál is átcsoportosították az állásokat, hogy senkit ne kelljen elbocsátani

Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.

Maros Megye Tanácsánál is átcsoportosították az állásokat, hogy senkit ne kelljen elbocsátani
2026. április 14., kedd

Sajnálja Orbán Viktor választási vereségét az amerikai alelnök

J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.

Sajnálja Orbán Viktor választási vereségét az amerikai alelnök
Hirdetés