
Fotó: Háromszék Táncegyüttes
Utolsó szakaszához érkezett a 30. Népzene- és Néptánctalálkozó szervezése Sepsiszentgyörgyön. A péntek esti előadásra már elfogytak a helyek, viszont a Sepsi Arénában zajló szombati programokra még mindig lehet jegyeket váltani. A szervezők ingyenes autóbuszjáratokat ajánlanak fel a sepsiszentgyörgyi lakosoknak, amelyekkel a város több pontjáról is eljuthatnak a Sepsi Arénához.
2018. november 07., 23:092018. november 07., 23:09
2018. november 07., 23:102018. november 07., 23:10
Óránként lesz buszjárat november 10-én, szombaton 9:00 és 23:30 között a Gólya utcai állomástól a Sepsi Arénához: az autóbuszok egészkor indulnak a Gólya utcából, félkor pedig vissza a Sepsi Arénától. Ezen kívül
Az utolsó autóbusz 23:00 órakor indul a Gólya utcából, 23:30-kor pedig vissza a Sepsi Arénától.
Az autóbuszok az 5-ös járat útvonalát követik, érintve a következő megállókat: Gólya utca - Szabó Kati Sportcsarnok - Domb utca - Tervező Intézet - Lábasház - Református templom - Strand utca - CFR állomás - Kaufland - Sepsi Aréna.
Fotó: Henning János
A 30. Népzene- és Néptánctalálkozó során több mint 100 hagyományőrzővel találkozhatnak a résztvevők, ráadásul fél tucat zenekar közel 30 zenésze is jelen lesz. A népzenei programkínálat közül kiemelkedő csemege lesz a szombat délután 17 órától kezdődő Jótékonysági koncert Mestereinkért névre keresztelt programpont, melynek keretében
Közel 20 műkedvelő néptánccsoport segítségével válik igazán színessé a programkínálat, hiszen az Aprók Bálján és az Ifjú Tehetségek Műsorán összesen több mint 500 gyerek és kamasz fog színpadra lépni.
A háromszéki csoportok közül többek közt az Aprólábak (Sepsiszentgyörgy), a Borsika (Kézdiszentlélek), a Burusnyán (Gelence), a Csicsergők (Sepsiszentgyörgy), a Dobó (Erdőfüle), valamint a Kincskeresők és a Kincsek Gyermek (Sepsiszentgyörgy) néptáncegyüttesek is jelen lesznek, de nem hiányzik majd a Pántlikácska (Csernáton), a Pásztortűz (Nagybacon), a Perkő (Kézdiszentlélek), a Százlábú és a Százlábacskák (Sepsiszentgyörgy) néptáncegyüttes sem. Fellép ugyanakkor a Székely Mikó Kollégium néptáncegyüttese (Sepsiszentgyörgy), a Tisztás (Kézdiszentkereszt) néptáncegyüttes, valamint a Virics banda (Gyimesközéplok) is.
Fotó: Henning János
Ugyancsak a Népzene- és Néptánctalálkozó jubiláló kiadásának fényét emelik azok a díszmeghívottak is, akiket az Aprók Bálján, az Ifjú Tehetségek Műsorán, valamint a Hagyományőrzők Gáláján láthatnak és hallhatnak az érdeklődők: Cickom Énekegyüttes ─ a 2016-os Fölszállott a páva döntőse, Kalotaszeg Legénytársulat ─ a 2017-es Fölszállott a páva kategória győztese, a Tokos zenekar ─ a 2014-es Fölszállott a páva kategória győztese, Vaszi Levente ─ a 2014-es Fölszállott a páva közönségdíjasa, illetve Vrencsán Anita ─ a 2015-ös Fölszállott a páva különdíjasa.
Nem utolsó sorban Gilyén Miklós (Küküllődombó), Bartha Gergely és Bartha Jolán (Mezőpanit), a Népművészeti Mesterei is jelen lesznek a nívós rendezvényen, illetve
Fotó: Ádám Gyula
A 30. Népzene- és Néptánctalálkozóra a következő jegyvásárlási lehetőségek adottak:
→ péntek estig online a biletmaster.ro oldalon;
→ a sepsiszentgyörgyi Központi Jegyirodában;
→ november 10-én a helyszínen, a Sepsi Arénában.
A Központi Jegyiroda nyitva tartási rendje: hétfőtől csütörtökig 10-16 óra között, pénteken 11-13 óra között. Telefonszám: 0267-312 104.
Jegyárak:
♦ Szombat / Elővételben Napijegy: 30 lej / 15 lej*
Érvényes a Sepsi Arénában zajló összes programra.
Tartalmazza az esti táncházat!
Kedvezményes jegyet csak a jegyirodában lehet vásárolni.
♦ Szombat/ Helyszínen:
• 30 lej / 15 lej* – Napijegy
Érvényes a Sepsi Arénában zajló összes programra.
15 óra utáni megvásárlás esetén nem tartalmazza az esti táncházat!
• 20 lej / 10 lej* – Belépés 10-15 óra között
A kapott karszalaggal 15 óra után is lehet tartózkodni az Arénában, távozás esetén azonban érvényét veszíti (azaz nem lehet távozni majd visszajönni egy 15 óra utáni programra).
♦ Péntek-szombat / Táncházak: 10 lej
* Kedvezményes jegy diákoknak és nyugdíjasoknak.
Fotó: Ádám Gyula
Szervezők: Háromszék Táncegyüttes, Lajtha László Alapítvány
Támogatók: Hagyományok Háza, Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő – Csoóri Sándor Alap, Bethlen Gábor Alap, Tega Rt.
A Háromszék Táncegyüttes hivatalos fenntartója: Kovászna Megye Tanácsa.
A szervezők fenntartják a programváltozás jogát!
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!