
Fotó: Háromszék Táncegyüttes
Utolsó szakaszához érkezett a 30. Népzene- és Néptánctalálkozó szervezése Sepsiszentgyörgyön. A péntek esti előadásra már elfogytak a helyek, viszont a Sepsi Arénában zajló szombati programokra még mindig lehet jegyeket váltani. A szervezők ingyenes autóbuszjáratokat ajánlanak fel a sepsiszentgyörgyi lakosoknak, amelyekkel a város több pontjáról is eljuthatnak a Sepsi Arénához.
2018. november 07., 23:092018. november 07., 23:09
2018. november 07., 23:102018. november 07., 23:10
Óránként lesz buszjárat november 10-én, szombaton 9:00 és 23:30 között a Gólya utcai állomástól a Sepsi Arénához: az autóbuszok egészkor indulnak a Gólya utcából, félkor pedig vissza a Sepsi Arénától. Ezen kívül
Az utolsó autóbusz 23:00 órakor indul a Gólya utcából, 23:30-kor pedig vissza a Sepsi Arénától.
Az autóbuszok az 5-ös járat útvonalát követik, érintve a következő megállókat: Gólya utca - Szabó Kati Sportcsarnok - Domb utca - Tervező Intézet - Lábasház - Református templom - Strand utca - CFR állomás - Kaufland - Sepsi Aréna.
Fotó: Henning János
A 30. Népzene- és Néptánctalálkozó során több mint 100 hagyományőrzővel találkozhatnak a résztvevők, ráadásul fél tucat zenekar közel 30 zenésze is jelen lesz. A népzenei programkínálat közül kiemelkedő csemege lesz a szombat délután 17 órától kezdődő Jótékonysági koncert Mestereinkért névre keresztelt programpont, melynek keretében
Közel 20 műkedvelő néptánccsoport segítségével válik igazán színessé a programkínálat, hiszen az Aprók Bálján és az Ifjú Tehetségek Műsorán összesen több mint 500 gyerek és kamasz fog színpadra lépni.
A háromszéki csoportok közül többek közt az Aprólábak (Sepsiszentgyörgy), a Borsika (Kézdiszentlélek), a Burusnyán (Gelence), a Csicsergők (Sepsiszentgyörgy), a Dobó (Erdőfüle), valamint a Kincskeresők és a Kincsek Gyermek (Sepsiszentgyörgy) néptáncegyüttesek is jelen lesznek, de nem hiányzik majd a Pántlikácska (Csernáton), a Pásztortűz (Nagybacon), a Perkő (Kézdiszentlélek), a Százlábú és a Százlábacskák (Sepsiszentgyörgy) néptáncegyüttes sem. Fellép ugyanakkor a Székely Mikó Kollégium néptáncegyüttese (Sepsiszentgyörgy), a Tisztás (Kézdiszentkereszt) néptáncegyüttes, valamint a Virics banda (Gyimesközéplok) is.
Fotó: Henning János
Ugyancsak a Népzene- és Néptánctalálkozó jubiláló kiadásának fényét emelik azok a díszmeghívottak is, akiket az Aprók Bálján, az Ifjú Tehetségek Műsorán, valamint a Hagyományőrzők Gáláján láthatnak és hallhatnak az érdeklődők: Cickom Énekegyüttes ─ a 2016-os Fölszállott a páva döntőse, Kalotaszeg Legénytársulat ─ a 2017-es Fölszállott a páva kategória győztese, a Tokos zenekar ─ a 2014-es Fölszállott a páva kategória győztese, Vaszi Levente ─ a 2014-es Fölszállott a páva közönségdíjasa, illetve Vrencsán Anita ─ a 2015-ös Fölszállott a páva különdíjasa.
Nem utolsó sorban Gilyén Miklós (Küküllődombó), Bartha Gergely és Bartha Jolán (Mezőpanit), a Népművészeti Mesterei is jelen lesznek a nívós rendezvényen, illetve
Fotó: Ádám Gyula
A 30. Népzene- és Néptánctalálkozóra a következő jegyvásárlási lehetőségek adottak:
→ péntek estig online a biletmaster.ro oldalon;
→ a sepsiszentgyörgyi Központi Jegyirodában;
→ november 10-én a helyszínen, a Sepsi Arénában.
A Központi Jegyiroda nyitva tartási rendje: hétfőtől csütörtökig 10-16 óra között, pénteken 11-13 óra között. Telefonszám: 0267-312 104.
Jegyárak:
♦ Szombat / Elővételben Napijegy: 30 lej / 15 lej*
Érvényes a Sepsi Arénában zajló összes programra.
Tartalmazza az esti táncházat!
Kedvezményes jegyet csak a jegyirodában lehet vásárolni.
♦ Szombat/ Helyszínen:
• 30 lej / 15 lej* – Napijegy
Érvényes a Sepsi Arénában zajló összes programra.
15 óra utáni megvásárlás esetén nem tartalmazza az esti táncházat!
• 20 lej / 10 lej* – Belépés 10-15 óra között
A kapott karszalaggal 15 óra után is lehet tartózkodni az Arénában, távozás esetén azonban érvényét veszíti (azaz nem lehet távozni majd visszajönni egy 15 óra utáni programra).
♦ Péntek-szombat / Táncházak: 10 lej
* Kedvezményes jegy diákoknak és nyugdíjasoknak.
Fotó: Ádám Gyula
Szervezők: Háromszék Táncegyüttes, Lajtha László Alapítvány
Támogatók: Hagyományok Háza, Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő – Csoóri Sándor Alap, Bethlen Gábor Alap, Tega Rt.
A Háromszék Táncegyüttes hivatalos fenntartója: Kovászna Megye Tanácsa.
A szervezők fenntartják a programváltozás jogát!
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!