
Fotó: Kocsis B. János
Nem a cirkuszokról, sokkal inkább a kölcsönös együttműködésről szólt az elmúlt két esztendő Kovászna megyében – állapítható meg Ráduly István prefektus és a háromszéki helyi vezetők közötti kapcsolatról.
2023. április 04., 17:252023. április 04., 17:25
Két éve látja el Kovászna megye prefektusi teendőit Ráduly István, Uzon község volt polgármestere. A kormánymegbízott ennek kapcsán kedden beszámolt az elmúlt időszakról. A sajtótájékoztatón részt vett Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, valamint Bodor László, a Háromszéki RMDSZ ügyvezető elnöke.
Ráduly István elsőként éppen a sajtótájékoztatóján részt vevő vezető politikusok jelenlétének fontosságára tért ki, úgy fogalmazva, számára ez megerősítés, hogy
2022-ben a kormányhivatal jogászai 16 250 közigazgatási iratot vizsgáltak meg, amelyeket a helyi tanácsok fogadtak el, vagy a polgármesterek állítottak ki (4657 megyei és helyi tanácsi határozatot és 11 593 polgármesteri, illetve a megyeitanács-elnöki rendeletet), ezek között 103-ban találtak törvénytelen elemeket (0,63 százalék). Miután ezt jelezték, 97-et visszavontak, illetve módosítottak (83 tanácsi határozatot és 14 polgármesteri rendeletet) és a prefektúra jogászainak mindössze hat tanácsi határozatot (0,037 százalék) kellett megtámadniuk a közigazgatási bíróságon.
A tulajdonjog-visszaállítási folyamat kapcsán úgy fogalmazott:
Úgy értékelte, azért, hogy még nem sikerült lezárni ezt a folyamatot – és ez országos jelenség –, nemcsak a földosztó bizottságok és polgármesterek, hanem elsősorban a nem mindig észszerűen meghozott jogszabályok okolhatók. Mint rámutatott, az elmúlt két évben 584 birtoklevelet állítottak ki. Ezek közül 424 mezőgazdasági területre (1004,54 hektárra), 160 pedig erdőterületre (385,74 hektárra) vonatkozott. „Haladunk, de lassan” – ismerte be, majd
A prefektus továbbá beszámolt a hivatal épületén az elmúlt két évben végeztetett felújításokról, hangsúlyozva, hogy ezekre a javításokra a központi költségvetésből több mint 1,5 millió lejt sikerült lehívnia.
Fotó: Kocsis B. János
A kormánymegbízott jelezte, a sajtó kérésére havi rendszerességgel elhívta azon állami központi intézmények vezetőit, akik viszonylag „nehezen megközelíthetőek"; őket arra kérte, hogy számoljanak be tevékenységükről. És már a hivatalba lépése első hetében zászlajára tűzte a kétnyelvű kommunikáció fontosságát, amihez a belügyminisztériumtól kellett jóváhagyást kérnie, de ennek eredményeként
„Így is lehet dolgozni” – fogalmazott felszólalásában Tamás Sándor megyeitanács-elnök, aki szerint 2021 előtt a prefektus, a prefektúra intézménye sokáig mumus volt a helyi önkormányzatok szemében, mert nagyon sok esetben indokolatlanul, felszólítás nélkül támadták meg a helyi és megyei tanácshatározatokat.
– állapította meg a Kovászna Megyei Tanács elnöke.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester megköszönte, hogy Ráduly István úgy vállalta el a prefektusi kinevezést, hogy egy közösség élén többször is választással elnyert önkormányzati tisztséget adott fel.
– vélekedett az elöljáró.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás