
Fotó: Gecse Noémi
Mindössze 650 ezer euróval növelte a mezőgazdasági minisztérium az ipari felhasználásra termelt burgonya területalapú támogatásának keretét. Ezt az érintettek elfogadhatatlannak tartják.
2020. május 07., 21:362020. május 07., 21:36
A Romániai Burgonyatermesztők Országos Szövetsége korábban már tiltakozott amiatt, hogy több mint 3 millió euróval csökkentette a minisztérium a támogatás keretét, így az évi 5 millió helyett csak 1,8 milliót hagyott jóvá.
Fejér László Ödön háromszéki RMDSZ-es szenátor csütörtökön arról tájékoztatott, hogy Nechita-Adrian Oros mezőgazdasági miniszter az ígéretéhez híven felülvizsgálta ugyan a szaktárca döntését, ám csak 650 ezer euróval növelte meg a lehívható támogatás összértékét.
– fogalmaz a politikus. Hozzáteszi, a minisztérium diszkriminálja a burgonyatermesztőket a többi növénytermesztővel szemben. A szenátor felidézi, hogy a miniszter korábban azt nyilatkozta, a 2014–2020-as EU-s költségvetési időszakban 82 millió euró mezőgazdasági célokra szánt uniós pénzt nem költöttek el. Ezek után felmerül annak gyanúja, hogy „hátsó érdekek” miatt nem kapják meg a burgonyatermesztők az őket megillető támogatást, vagy hogy szándékosan tönkre akarják tenni az ágazatot – összegez Fejér László Ödön.
Minél távolabb van egy település az orvosi egyetemi központoktól, annál jobban érezhető a szakemberhiány Romániában. A stabil finanszírozás ígérete segíthet a szakorvoshiányon, de egy jól működő digitális adattérre is égető szükség van.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) hétfői ülésén jóváhagyta azt a kérelmet, amelyet Románia az Európai Bizottsághoz készül benyújtani a SAFE védelmi hitelprogram keretében rendelkezésére álló uniós források lehívásához.
Õrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét.
A kormány „nagytakarítási”, vagyis átfogó cselekvési tervet dolgoz ki a veszteséges állami vállalatok hatékonyságának növelése, a menthetetlen cégek felszámolása érdekében, oly módon, hogy a közpénzekből működő vállalatok valóban a közérdeket szolgálják.
Szabálysértőket és ittas sofőröket is elkaptak a Hargita megyei közlekedésrendészek Csík- és Udvarhelyszéken hétvégén.
A hét eleji felmelegedés után csütörtöktől jelentős lehűlésre lehet számítani több régióban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (AMN) november 24.-december 7. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Új korszak kezdetét harangozta be az RMDSZ sepsiszentgyörgyi városi szervezetének pénteken megválasztott új vezetősége, Miklós Zoltán elnökletével. A lemondott Antal Árpád örökébe lépő csapat célja, hogy közelebb vonják a közösséget a közélethez.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
A katonai nyugdíjakat szabályozó jogi keret tervezett módosítása ellen is tüntetnek hétfőtől a börtönalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
1 hozzászólás